Jūs atrodaties šeit: Tava veselība > Klimata pārmaiņu ietekme uz veselību

Klimata pārmaiņu ietekme uz veselību

12.10.2017

Deklarācijā norādīts, ka siltumnīcefekta gāzu samazināšanai jābūt vienai no svarīgākajiem pasākumiem ar klimatu saistīto veselības risku samazināšanā, uzsverot Parīzes nolīgumā panākto vienošanos līdz 2030.gadam to daudzumu samazināt līdz 1990.gada līmenim.

PVO uzsver, ka klimata pārmaiņu ietekme uz veselību nav jauna sabiedribas veselības aktualitāte, bet gan saistīta ar to, ka klimata izmaiņas saasina jau esošās sabiedrības veselības problēmas. Šobrīd Latvijā nav ievērojamas pieredzes par klimata izmaiņu ietekmi uz veselību, tomēr atsevišķi šādi gadījumi ir novēroti. Piemēram netipiska karstuma ietekmē saasinās sirds-asinsvadu sistēmas slimības vai aukstuma gadījumā, ja cilvēki nav piemērotos apstākļos, tie cieš no apsaldējumiem. Tāpat izmaiņas dabā ietekmē atsevišķu insektu, kas pārnes cilvēkiem bīstamas infekcijas, aktivitāti, piemēram, ērču aktivitātes sezonas pagarināšanās siltu pavasaru un rudens laikā, vai ērču savairošanās siltu ziemu gadījumā.

- Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) nodrošina ikgadēju ērču monitoringu un to izraisīto slimību statistikas datu apkopošanu, kā arī regulāri informē sabiedrību par ērču aktivitāti, aizsardzības iespējām un vakcināciju.

- Neatliekamās Medicīniskās palīdzības dienests ir izstrādājis informatīvus materiālus iedzīvotājiem kā rīkoties klimata izraisītu negatīvu ietekmju rezultātā - ekstrēma aukstuma un karstuma gadījumos, vētru, viesuļvētru, sniega vētru, plūdu un meža ugunsgrēku gadījumos1

 

1"Dabas stihiju izraisīti apdraudējumi" - www.nmpd.gov.lv