Jūs atrodaties šeit: Tava veselība > Veselīgs un aktīvs dzīvesveids > Cigaretes dūmi šķērsgriezumā

Cigaretes dūmi šķērsgriezumā

02.05.2019

Smēķēšana ir galvenais priekšlaicīgas nāves cēlonis Eiropas Savienībā (ES). Sabiedrība arvien skaidrāk apzinās smēķēšanas kaitīgās sekas. Tāpēc Veselības ministrija veic pasākumus, lai atturētu iedzīvotājus no smēķēšanas, pasargātu viņus no tabakas dūmiem, palīdzētu smēķētājiem atmest šo ieradumu, kā arī ierobežotu tabakas reklāmu un pārdošanu. No tabakas dūmiem brīvas vides nodrošināšana un smēķēšanas radītā kaitējuma mazināšana ir viena no prioritātēm sabiedrības veselības jomā. Tāpēc aicinām ikvienu iedzīvotāju rūpēties par savu veselību un veselīgu vidi sev apkārt.
 
Vai zināji, ka tabakas dūmi satur vairāk nekā 4000 ķīmisko vielu, tā padarot katru cigareti gandrīz par ķimikāliju rūpnīcu, bet ikvienu, kas šos dūmus ieelpo, gribot vai negribot, par šīs rūpnīcas atkritumu savācēju. Par smēķēšanas kaitīgo ietekmi uz cilvēka organismu vairāk lasīt Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā www.spkc.gov.lv.
 
Cilvēki, kuri izvēlas atmest smēķēšanu, pēc pāris gadiem sasniedz tādu pašu veselības stāvokli, kāds ir nesmēķētājiem, īpaši, ja smēķēšanu izdodas atmest jau jaunībā. Lai gan dažas plaušu slimības var nebūt pilnībā izārstējamas, arī ilgus gadus smēķējošiem atmešana var sniegt lielu labumu veselībai. Ja paša spēkiem neizdodas atmest, palīdzību meklē pie sava ģimenes ārsta, kā arī ārsta-narkologa.
 
Anonīmu palīdzību smēķēšanas atmešanai vari saņemt arī zvanot uz konsultatīvo tālruni smēķēšanas jautājumos 67037333, kas strādā darba dienās no 09:00 līdz 19:00*.
  • Informatīvā kampaņa „Brīvs”. Kampaņu „Brīvs” realizēja Slimību profilakses un kontroles centrs sadarbībā ar Veselības ministriju. Kampaņas "Brīvs" mērķi un uzdevumi ir informēt bērnus un pusaudžus vecumā no 11 līdz 15 gadiem par tabakas lietošanas negatīvo ietekmi uz veselību, veidot izpratni par smēķēšanas kaitīgumu veselībai, skaidrojot un demonstrējot to ar mērķauditorijai saprotamiem un saistošiem paņēmieniem un piemēriem, padarīt smēķēšanu mazāk pievilcīgu mērķauditorijas acīs, un popularizēt dzīvi bez tabakas kā pareizo izvēli mērķu sasniegšanai dzīvē, balstoties uz pozitīviem piemēriem. 
  • Informatīvie materiāli par smēķēšanas ietekmi pieejami Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā www.spkc.gov.lv "Informatīvi materiāli".