Jūs atrodaties šeit: Tava veselība > Veselības aprūpe slimnīcā > Ārstēšanās dienas stacionārā
Veselības aprūpe slimnīcāĀrstēšanās dienas stacionārā

Ārstēšanās dienas stacionārā

07.01.2020

Dienas stacionāra pakalpojums ir ārstniecības vai diagnostikas pakalpojums ārstniecības iestādē, kur pacientam ārstēšanu un veselības aprūpi nodrošina nepilnu diennakti (ne agrāk kā no plkst. 6.00 un ne vēlāk kā līdz plkst. 22.00) un ne mazāk kā trīs stundas veic manipulācijas vai nodrošina personas novērošanu pēc manipulāciju veikšanas.

Lēmumu par nepieciešamo ārstniecību vai diagnostiko pakalpojumu un nosūtījuma izsniegšanu pieņem ārstējošais ārsts, izvērtējot pacienta veselības stāvokli.

Dienas stacionārā sniedz ārstniecības pakalpojumus, kurus to sarežģītības, risku vai laikietilpības dēļ nav iespējams sniegt ambulatori, tomēr kuru dēļ nav nepieciešama pacienta uzņemšana stacionārā, lai nodrošinātu ārstniecības personu diennakts uzraudzību. 

Saņemot valsts apmaksātu veselības aprūpi dienas stacionārā: 

  • pacienta līdzmaksājums 7,00 eiro (par katru dienu)
  • par katru veikto operāciju 4,00 eiro
  • papildus pacienta līdzmaksājums jāveic arī par citiem pakalpojumiem, kas tiek saņemti dienas stacionārā, piemēram, par ārsta speciālista konsultāciju - 4,00 eiro; veikto ultrasonogrāfijas izmeklējumu - 4,00 eiro.

Nacionālā veselības dienesta tīmekļa vietnē rindapiearsta.lv sadaļā "Dienas stacionārs" ir pieejama informācija par ārstniecības iestāžu gaidīšanas rindu garumiem dienas stacionāra pakalpojumiem.

Par veselības aprūpi slimnīcā plašāk lasīt šeit.