Jūs atrodaties šeit: Tava veselība > Veselības aprūpe mājās > Medicīniskā rehabilitācija insulta pacientiem

Medicīniskā rehabilitācija insulta pacientiem

07.01.2020

Insulta pacientiem ir iespēja saņemt medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus ne tikai ambulatorās ārstniecības iestādēs un stacionārā, bet arī mājās.

Lai saņemtu medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus mājās, pacientiem ir nepieciešams rehabilitologa vai fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta nosūtījums, kā arī  sastādīts medicīniskās rehabilitācijas plāns.

Turklāt, lai pacients iespējami ātri saņemtu šos pakalpojumus un atveseļošanās procesā nebūtu pārtraukums, nosūtījumu ieteicams noformēt un rehabilitācijas plānu sastādīt tieši izrakstoties no ārstēšanās stacionārā. 

Ja pacients ir jau izrakstījies no stacionāra un nosūtījums uz rehabilitāciju nav noformēts, tad ģimenes ārsts var nosūtīt pie rehabilitologa vai fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta, kurš izvērtē medicīniskās rehabilitācijas saņemšanas iespējas un, kā jau tika minēts, ir tiesīgs izsniegt nosūtījumu un sastādīt rehabilitācijas plānu.

Veicot pacientu atlasi medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai, rehabilitologs vai fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts novērtē:

  • pacienta veselības stāvokli un ar to saistītos funkcionālos ierobežojumus;
  • medicīniskās rehabilitācijas potenciālu;
  • pacienta un viņa piederīgo motivāciju;
  • veselības stāvokļa stabilitāti rehabilitācijas pakalpojumu saņem¬šanai.

Rehabilitāciju mājās atbilstoši sastādītajam rehabilitācijas plānam nodrošina fizioterapeits, fizioterapeita asistents, ergoterapeits vai audio logopēds.

Jautājumos par medicīniskās rehabilitācijas saņemšanas iespējām, aicinām zvanīt uz Nacionālā veselības dienesta Klientu apklbezmaksas informatīvo tālruni 80001234 (darbdienās no plkst. 8.30 līdz plkst. 17.00).

Ārstniecības iestāžu saraksts, kas sniedz medicīnisko rehabilitāciju mājās pieejams Nacionālais veselības dienesta tīmekļa vietnē www.vmnvd.gov.lv - skatīt šeit.