Jūs atrodaties šeit: Tava veselība > Sociālā kampaņa „Nenovērsies!”

Sociālā kampaņa „Nenovērsies!”

23.11.2016

Noslēgusies garīgās veselības veicināšanai veltītā kampaņa „Nenovērsies!”, ko organizēja Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Kampaņas mērķi - veicināt sabiedrības izpratni par psihisko veselību, aicināt savlaicīgi meklēt palīdzību psihisku traucējumu gadījumos un mazināt aizspriedumus pret cilvēkiem, kuri ar šiem traucējumiem slimo. Pievērst iedzīvotāju uzmanību savai, tuvinieku un citu līdzcilvēku psihiskajai veselībai un mazināt sabiedrībā pastāvošos aizspriedumus (stigmu) saistībā ar garīgās veselības jautājumiem. Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā www.spkc.gov.lv lasīt vairāk par kampaņu "Nenovērsies".

Pasaules pašnāvību novēršanas dienā - 10.septembrī Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs ar preses konferenci atklāja kampaņu "Nenovērsies!". Preses konferences video ierakstu iespējams noskatīties SPKC Youtube.com kontā.

Uzsākot kampaņu izveidota mājaslapa www.nenoversies.lv. Kampaņas "Nenovērsies" mājaslapā pieejama informācija par dažādiem psihisko traucējumu veidiem (depresija, šizofrēnija, demence, somatoforma veģetatīva disfunkcija, miega traucējumi, ēšanas traucējumi u.c.), to simptomiem un ārstēšanu.

Pētījumu dati liecina, ka Latvijas sabiedrībā valda aizspriedumi pret cilvēkiem ar psihiskās veselības traucējumiem, kā arī lielai daļai iedzīvotāju trūkst informācijas par pazīmēm, kuras var liecināt par dažādām psihiskām saslimšanām. 

Kampaņas ietvaros tika veikta Latvijas iedzīvotāju aptauja "Attieksme pret līdzcilvēkiem ar psihiskām saslimšanām". Aptaujas rezultāti - *pdf