Jūs atrodaties šeit: Tava veselība > Kampaņa "Ārstējies nepārmaksājot!" 2014. un 2013.gadā

Kampaņa "Ārstējies nepārmaksājot!" 2014. un 2013.gadā

12.12.2014

 

Nacionālais veselības dienests 2014.gadā uzsācis kārtējo sociālās kampaņas „Ārstējies nepārmaksājot!” posmu, lai atgādinātu iedzīvotājiem par iespēju ietaupīt savus līdzekļus, izvēloties lētāko no līdzvērtīgas iedarbības medikamentu klāsta. Vēl arvien katru gadu Latvijas iedzīvotāji pārmaksā vairākus miljonus eiro par dārgākām zālēm, kurām ir pieejama lētāka alternatīva.

Latvijā zāļu kompensācijas sistēmā tiek piemērots lētākā medikamenta apmaksas princips. Tas nozīmē, ka valsts 50 %, 75 % un 100 % apmērā atkarībā no diagnozes apmaksā lētākā līdzvērtīgas efektivitātes kompensējamā medikamenta cenu. Ja pacientam tiek izvēlēts dārgāks medikaments, viņam pašam jāsamaksā starpība starp lētāko un dārgāku medikamentu. Tāpēc NVD aicina pacientus apspriest ar ārstu lētāko līdzvērtīgas efektivitātes zāļu lietošanas iespēju. Vairāk par kampaņu Nacionāl;a veselības dienesta tīmekļa vietnē.

2013.gada maijā Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests uzsāka sociālo kampaņu "Ārstējies nepārmaksājot!", lai padziļināti informētu un izglītotu pacientus par lētāku kompensējamo medikamentu iegādi.

Kampaņas mērķi ir skaidrot pacientiem, ka iegādājoties lētākās no zālēm ar vienlīdzīgu efektivitāti (zāles ar vienu un to pašu aktīvo vielu), tiek sasniegts līdzvērtīgs ārstnieciskais efekts un ietaupīti finanšu līdzekļi.

Vienkārši un saprotami skaidrot kompensējamo zāļu izrakstīšanas un saņemšanas kārtību. Atgādināt, ka pacientiem ir tiesības iegūt informāciju no ārsta un farmaceita par zālēm ar iespējami mazāko pacienta līdzmaksājumu, kā arī to, ka uzticamākie šīs informācijas ieguves avoti ir ārsti un farmaceiti.

Kampaņa "Ārstējies nepārmaksājot!" nepieciešama tādēļ, ka joprojām ik gadu pacienti piemaksā miljoniem latu, iegādājoties dārgākas līdzvērtīgas efektivitātes kompensējamās zāles, vienlaikus iepriekšējās kampaņas laikā un pēc tās, pieaudzis references (lētāko) medikamentu lietojums, kas ir pozitīvs signāls. Paredzams, ka 2013.gada kampaņa vēl vairāk sekmēs pacienta iesaistīšanos ārstniecības procesā, kā arī vairos zināšanas par kompensācijas kārtību un iespējām izvēlēties medikamentus ar iespējami mazāko līdzmaksājumu.

Kampaņas norises laiks no 2013.gada 23.maija līdz 31.maijam.

Papildus informācija par sociālo "Ārstējies nepārmaksājot" kampaņu lasiet Nacionālā veselības dienesta mājaslapā.