Izdrukāts no: http://www.vm.gov.lv/ttp://www.vm.gov.lv/lv/tava_veseliba/slimibu_profilakse/vakcinacija/

Valsts apmaksātā vakcinācija

07.07.2017

Vakcinācija ir efektīvs infekcijas slimību profilakses līdzeklis. Tā palīdz krasi samazināt saslimstību ar infekcijas slimībām vai pat pilnīgi likvidēt atsevišķas no tām, samazināt bērnu saslimstību, novērst epidēmiju rašanās draudus, ievērojami mazināt sociālos un ekonomiskos zaudējumus, ko izraisa infekcijas slimības.

Valsts apmaksāto vakcināciju nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr.330 "Vakcinācijas noteikumi". Noteikumi nosaka infekcijas slimības, pret kurām obligāti veicama vakcinācija, vakcinējamo personu loku un vakcinācijas kārtību.

Eiropas Imunizācijas nedēļas ietvaros, 2016.gada 27.aprīlī tiešraidē notika ekspertu diskusija „Kādēļ vakcinēties? Profilakse. Aizsardzība. Imunizācija". Ekspertu diskusiju skatīt //www.spkc.gov.lv/

Imunizācija ir valsts epidēmiskās drošības sistēmas neatņemama sastāvdaļa, tā ir atzīta par sabiedrības veselības prioritāti, jo orientēta uz infekcijas slimību negatīvās ietekmes mazināšanu gan uz indivīdu (it īpaši bērnu), gan uz sabiedrības veselību kopumā.