Jūs atrodaties šeit: Tava veselība > Slimību profilakse > HIV profilakse

HIV profilakse

15.05.2019

Pasaulē jau vairāk nekā 20 gadus pazīstams cilvēka imūndeficīta vīruss (HIV), kas izraisa saslimšanu ar AIDS.

Inficēšanās mehānisms ar šo vīrusu ir labi zināms. Līdz ar to arī skaidri definēti profilakses pasākumi. Tomēr, neraugoties uz plašo informācijas pieejamību par HIV un AIDS, vēl joprojām par šo infekciju ir daudz mītu – cilvēki bieži vien uzskata, ka šī problēma uz viņiem neattiecas, viņi nevēlas par to neko zināt, dažreiz pat nosoda gan inficētos cilvēkus, gan aktivitātes, kas saistītas ar profilaksi.

Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā - www.spkc.gov.lv:

Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs 2015.gada 19.oktobrī atklāja informatīvo kampaņu „HIV nešķiro – tas attiecas arī uz Tevi!”, aicinot ikvienu arī ikdienā domāt par HIV profilaksi un veikt HIV eksprestestu infekcijas diagnostikai, lai būtu informēts par savu HIV statusu.

Kampaņas ietvaros tika veiktas ielu intervijas, kuru laikā pierādījās, ka vēl joprojām trūkst izpratnes par HIV infekciju un iespējām pārbaudīties. Tāpēc tieši informētība, profilakse, diagnostika un mītu kliedēšana ir galvenie kampaņas temati. Kampaņas mērķis ir pakāpeniski mainīt sabiedrības attieksmi par HIV kā „nepareizu” slimību, skaidrot ar HIV profilaksi saistītos jautājumus un HIV eksprestesta nozīmību infekcijas agrīnai diagnostikai.