Jūs atrodaties šeit: Tava veselība > Sievietēm > Medicīniskā apaugļošana

Medicīniskā apaugļošana

16.05.2019

No valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksāta neauglības noteikšana un ar to saistītie veselības aprūpes pakalpojumi - speciālistu konsultācijas, izmeklējumu veikšana u.c., kā arī kompensējamie medikamenti.

Nosakot neauglības diagnozi, tiek nodrošināta medicīniskās apaugļošanas procedūras veikšana un pirmsprocedūras konsultācijas saņemšana.

Medicīniskās apaugļošanas procedūras veikšana sievietēm līdz 37 gadu (ieskaitot) vecumam. Tas nozīmē, ka pacientei, piemēram, 37 gadu un divu mēnešu vecumā ir tiesības uzsākt valsts apmaksāto olšūnu stimulāciju ar medikamentiem un turpināt to līdz embrija transfēram bez tā sasaldēšanas.

Plašāku informāciju par no valsts budžeta līdzekļiem apmaksātu neauglības noteikšanu un ar to saistītajiem veselības aprūpes pakalpojumiem lasīt Nacionālā veselības dienesta tīmekļa vietnē www.vmnvd.gov.lv - skatīt šeit

Konsultāciju jautājumos par valsts apmaksāto neauglības ārstēšanas programmu var saņemt, sazinoties ar Nacionālā veselības dienesta Klientu apkalpošanas centru pa bezmaksas informatīvo tālruni: 80001234 vai e-pastu: nvd@vmnvd.gov.lv.