Jūs atrodaties šeit: Tava veselība > Sievietēm > Informatīvais buklets "Zīdīšanas ABC"

Informatīvais buklets māmiņām "Zīdīšanas ABC"

01.06.2012

  Informatīvais buklets "Zīdīšanas ABC" (*pdf.)

Mazuļa ienākšana Tavā dzīvē pieprasa lielas izmaiņas un pārkārtošanos. Turpmāk bērns noteiks Tavas dzīves ritmu.

Atceries, ka mazuļa zīdīšana faktiski ir tikai viens mirklis Tavā dzīvē. Tomēr tas ir laiks, kad Tu vienīgā spēj un vari dot savam bērnam tik nepieciešamo uzturu un arī tuvību.

Tavs piens kalpo vienlaikus gan kā ēdiens un dzēriens, gan arī nomierina mazuli un iedrošina pārejai uz nepazīstamo dzīvi ārpus Tava ķermeņa. Zīdīšana palīdz ielikt pamatu bērna sajūtām, dod viņam iemaņas kontaktēties ar Tevi, garantē drošības un paļāvības izjūtas izveidošanos. Mazulis sajūt Tavu tuvumu, ādas maigumu, elpu, smaržu, dzird Tavu balsi un jau sen pazīstamos sirdspukstus, vienlaikus apmierinot savu izsalkumu un vajadzību pēc piena.

Zīdīšana var dot Tev emocionālu apmierinājumu un baudu. Tas ir laiks, kad jūs abi iepazīstat viens otru. Diemžēl mūsu modernajā sabiedrībā valda racionāli un atsvešināti ritmi, kas bieži it kā runā pretī lēnīgajam un intīmajam bērna zīdīšanas procesam. Nereti mēs vairs neuzdrošināmies noticēt, ka daba mūsos ir ieprogrammējusi spēju zīdīt savu bērnu.

Tāpēc – izmanto šo laiku savā labā. Paļaujies uz sevi un savu bērnu, un Tev nekad nenāksies to nožēlot, jo bērna zīdīšana nav tikai pienākums. Tas ir arī maigs, glāstošs un lutinošs brīdis Tavam bērnam un Tev pašai.

Esi laimīga kopā ar savu mazuli!