Jūs atrodaties šeit: Tava veselība > Plānveida veselības aprūpe

Plānveida veselības aprūpe

13.05.2019

Ārstniecības iestāžu pienākums ir plānot pakalpojumu sniegšanu pa periodiem, nodrošinot pacientiem veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību visa gada laikā.

Ārstniecības iestādes veido plānveida veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas pretendentu rindas, savstarpēji vienojoties ar pacientu par konkrētu laiku, kad viņš pakalpojumu saņems.

Jānorāda, ka pakalpojumu saņemšanas gaidīšanas laiks dažādās ārstniecības iestādēs ir atšķirīgs.

Gadījumā, ja valsts apmaksāta veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanai ir nepieciešams gaidīt rindā, bet pacients vēlas pakalpojumu saņemt ātrāk, pacients var vērsties citā ārstniecības iestādē, kurā gaidīšanas rindas nav vai tā ir mazāka.

Informācija par ārstniecības iestādēm, kurās nodrošina valsts apmaksātos stacionāros pakalpojumus (piemēram, plānveida operācijas, endoprotezēšanu), ir pieejama Nacionālā veselības dienesta tīmekļa vietnē www.vmnvd.gov.lv

Savukārt, ja pacients nevēlas gaidīt veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanu rindā, pacients var izvēlēties saņemt pakalpojumu par maksu, veicot samaksu atbilstoši ārstniecības iestādes maksas pakalpojumu cenrādim. 

Lai uzzinātu aktuālāko informāciju par gaidīšanas rindām valsts apmaksāto veselības pakalpojumu saņemšanai slimnīcās, aicinām vērsties konkrēto ārstniecības iestāžu reģistratūrā.
 
Ar jautājumiem par valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem var zvanīt uz Nacionālā veselības dienesta bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 (darbadienās no plkst. 8.30 līdz 17.00).