Jūs atrodaties šeit: Tava veselība > E-grāmatas par bērnu traumatismu un zīdaiņu pēkšņās nāves sindromu

E-grāmatas par bērnu traumatismu un zīdaiņu pēkšņās nāves sindromu

04.01.2013

Noslēdzot Veselības ministrijas sabiedrības informēšanas kampaņu par bērnu traumatismu un zīdaiņu pēkšņās nāves sindromu (ZPNS) sabiedrībai tiek piedāvātas divas e-grāmatas, katra par savu kampaņas tēmu. Par 2012.gadā organizēto sabiedrības informēšanas kampaņu par bērnu traumatismu un zīdaiņu pēkšņās nāves sindromu lasīt šeit.

E-grāmatā iekļautas visas sabiedrības informēšanas kampaņas laikā apskatītās tēmas – kritieni no augstuma, apdegumi un applaucējumi, slīkšana, aizrīšanās un saindēšanās. Visās grāmatā iekļautajās tēmās apskatīti iespējamie riski, to avoti, un sniegti vērtīgi padomi, kā pasargāt bērnus no negadījumiem un traumām.

  • "Zīdaiņu pēkšņās nāves sindroms: Kā to novērst?" - skatīt šeit.

ZPNS ir mazuļa nāve miegā, kurai netiek atrasts nekāds ārēji redzams iemesls. Joprojām nav noskaidroti konkrēti cēloņi, kas izraisa šo traģisko notikumu, bet visos zīdaiņu nāves gadījumos bērna organizmā novērots skābekļa trūkums (hipoksija). ZPNS tiek saistīts ar to, ka mazuļa organismā līdzīgi nervu sistēmai elpošanas centrs vēl nav nobriedis, līdz ar to atsevišķos gadījumos vienkārši apstājas zīdaiņa elpošana.