Jūs atrodaties šeit: Tava veselība > Pacienta tiesības un pienākumi > Par iespējām ziņot par korupciju

Par iespējām ziņot par korupciju

04.07.2017

Nereti sabiedrības pārstāvji nezina, kā rīkoties situācijās, baidās vai neuzdrošinās ziņot par situāciju, kurā ir kļuvuši par korupcijas upuriem. 

Atsaucoties Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (turpmāk - KNAB) aicinājumam, Veselības ministrija savā mājaslapā publicē informāciju par iespējām operatīvi ziņot par korupciju un sazināties ar KNAB:

KNAB bezmaksas diennakts uzticības tālrunis 8000 20 70, e-pasts: knab@knab.gov.lv

Ikviena valsts vai pašvaldības apmaksāta darbinieka pienākums ir kvalitatīvi un efektīvi veikt savu darbu, nepieprasot un nepieņemot par to papildu maksājumu, prettiesisku labumu vai „kukuli”. 

Par KNAB sociālo kampaņu „Ar korupciju nav nākotnes!", kuras mērķis ir aicināt sabiedrību nepieļaut koruptīvas darbības un koruptīvu lēmumu pieņemšanu ikvienā dzīves jomā, KNAB tīmekļa vietnē www.knab.gov.lv.

KNAB informē, ka korupcijas novēršana ir viens no atbildīgas un caurskatāmas publiskās pārvaldes un labas pārvaldības stūrakmeņiem. Korupcijas mazināšana ir ne tikai KNAB misija, bet arī katras valsts un pašvaldības institūcijas uzdevums. Vēršot uzmanību ziņošanas nozīmīgumam, kopīgiem spēkiem iespējams panākt, ka iedzīvotāji un uzņēmēji savlaicīgi vēršas tiesībsargājošajās iestādēs brīdī, kad saskaras ar korupciju, piemēram, kad valsts amatpersona tiem izspiež vai pieprasa kukuli.