Jūs atrodaties šeit: Tava veselība > Pacienta tiesības un pienākumi

Pacienta tiesības un pienākumi

21.03.2018

Sadaļā "Pacienta tiesības un pienākumi" ir sniegta informācija, kur var vērsties pēc palīdzības un saņemt konsultāciju, ja uzskatāt, ka ir pārkāptas pacienta tiesības. 

Lai pacientam būtu vieglāk atcerēties par savām tiesībām, infografika „Zini savas tiesības sadarbībai ar ārstu!” - *jpg.

​​Pacienta pienākumi un tiesības:

Cilvēka galvenais pienākums rūpēties par savu veselību!

Veselības profilakse tās ir zināšanas kā izvairīties no slimībām un kā savlaicīgi atklāt slimības to pašā sākuma stadijā, lai veiksmīgāk izārstētos.

Izvairīties no slimībām var ar veselīgu un aktīvu dzīvesveidu - kustoties, lietojot veselīgu uzturu, ierobežojot kaitīgos ieradumus, iegūstot zināšanas, kas ir derīgs un veselīgs, bet no kā jāizvairās mums katram pašam.

Savukārt, savlaicīga slimību profilakse nozīmē regulāri apmeklēt savu ģimenes ārstu, doties uz bezmaksas profilaktiskajām pārbaudēm. Un vienmēr atcerēties, ka slimība atklāta sākuma stadijā ir vieglāk un ar labākiem rezultātiem ārstējama, kā arī radīs mazākus izdevumus budžetā.

Ja slimība mūs tomēr ir pārsteigusi, vēršoties pie ārsta, ceram saņemt laipnu un cieņas pilnu, un kvalificētu ārstniecību neatkarīgi no slimības rakstura un tās smaguma pakāpes. Ārstēšanas gaitā vēlamies saņemt pilnu informāciju par slimības gaitu, prognozēm un izvēlētajām ārstēšanas metodēm. Savukārt, mums kā pacientiem ir pienākums ievērot visus ar ārstēšanu un aprūpi saistītos norādījumus.

Pacienta tiesības un pienākumi ir noteikti "Pacientu tiesību likumā".