Jūs atrodaties šeit: Tava veselība > Pacienta tiesības un pienākumi > Ja rodas šaubas par pieprasītajiem maksājumiem

Ja rodas šaubas par pieprasītajiem maksājumiem

23.05.2019

Kur vērsties, ja rodas šaubas par pieprasītajiem maksājumiem par valsts ārstēšanas saņemšanas iespējām?

Gadījumos, kad rodas šaubas par ārstniecības iestādē pieprasītajiem maksājumiem, par valsts garantētās ārstēšanas saņemšanas iespējām, kā arī netiek izskaidrotas iespējas valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai, maksājot tikai pacienta līdzmaksājumu, aicinām vērsties Nacionālajā veselības dienestā.

Nacionālajā veselības dienestā iedzīvotājiem ir iespēja zvanīt uz bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 darbdienās no plkst. 8:30 līdz 12:30 un no 13:00 līdz 17:00, kā arī uz Nacionālajā veselības dienesta teritoriālajām nodaļām un saņemt atbildes uz šādiem jautājumiem, piemēram: 

  1. Kā es varu piereģistrēties pie ģimenes ārsta? (zvanot pa šo tālruni var uzzināt ģimenes ārstus pie kā var reģistrēties, pēc iedzīvotāja dzīvesvietas norādīs tuvāko ģimenes ārstu)
  2. Cik man jāmaksā pacienta iemaksa? Vai ārsts man nav paprasījis par daudz? (saņemot ārstēšanu kādā no ārstniecības iestādēm pacientiem ir iespēja pārliecināties vai samaksātā naudas summa atbilst valsts noteiktai pacienta iemaksai)
  3. Vai man pienākas kompensējamās zāles? (nosaucot konkrētu zāļu nosaukumu pacientiem ir iespējā pārliecināties vai medikamenti ir Kompensējamo zāļu sarakstā, vai attiecīgās zāles tiek kompensētas pie konkrētas diagnozes)
  4. Kā var saņemt atbrīvojumu no pacienta iemaksām? (ja iedzīvotājs vienā ārstēšanās reizē slimnīcā ir veicis pacienta iemaksu 355,72 euro un pacienta veikto iemaksu kopsumma kalendārā gada laikā ir 569,15 euro, līdz gada beigām iedzīvotājs var saņemt atbrīvojumu no turpmākām pacientu iemaksām)
  5. Kā pieteikties un kā var saņemt Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK)? (sīkāk tiks paskaidrots kā var pieteikties EVAK saņemšanai un cik ilgā laikā to ir iespējams saņemt)
  6. Kur iesniegt iesniegumu un saņemt konsultāciju par Ārstniecības riska fondu?