Jūs atrodaties šeit: Tava veselība > Onkoloģijas "zaļais koridors"

Onkoloģijas "zaļais koridors"

07.01.2020

Ir veiktas būtiskas izmaiņas, lai uzlabotu pacientu ar onkoloģiskām slimībām ātrāku un efektīvāku diagnosticēšanu un nodrošinātu iespēju uzsākt savlaicīgu ārstēšanu.

Katru gadu vēzis pirmo reizi tiek diagnosticēts ap 11 tūkstošiem pacientu, bet kopējais pacientu skaits, kuri slimo ar onkoloģisku slimību ir 74 tūkstoši.

Onkoloģisko slimību gadījumā svarīga ir agrīna diagnostika un savlaicīgi uzsākta ārstēšana, tādēļ „zaļais koridors” jeb iespēja saņemt no valsts budžeta līdzekļiem apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus ātrākos termiņos ir būtisks uzlabojums veselības aprūpes organizēšanā. 

Ir paplašināta diagnostikas pieejamība pacientiem ar aizdomām par onkoloģisku slimību. Līdzīgi kā iepriekš “zaļā koridora” ietilpstošajām 11 vēža lokalizācijām, šobrīd izmeklējumi pacientam ir jāveic 10 dienu laikā, no pacienta vēršanās ārstniecības iestādē pie aizdomām par jebkuras lokalizācijas onkoloģisku slimību.

Plašāku informāciju par "zaļā koridora" pakalpojumu saņemšanu ārpus kopējās gaidīšanas rindas, lasīt Nacionālā veselības dienesta tīmekļa vietnē www.vmnvd.gov.lv - skatīt šeit.

Tāpat paplašināts ārstu loks, kuri ir tiesīgi nosūtīt pacientu prioritārai onkoloģisko slimību diagnostikai.

Nosūtījumu uz izmeklējumiem var izsniegt ne tikai ģimenes ārsti, bet arī ginekologi (savas kompetences ietvaros) un ārsti-speciālisti.

Par uzlabojumiem onkoloģijas jomā. Diagnostika un ārstēšana", lasīt šeit.

Informatīvie izdevumi:

  • Infografika "Uzlabojumi pacientiem ar aizdomām par onkoloģiskām slimībām" - *pdf.
  • Informatīvos izdevumus par onkoloģiskajām saslimšanām, skatīt Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā (www.spkc.gov.lv) sadaļā pie "Informatīvie izdevumi"

Konsultāciju jautājumos par valsts apmaksāto onkoloģisko veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu var saņemt, sazinoties ar Nacionālā veselības dienesta Klientu apkalpošanas centru pa bezmaksas informatīvo tālruni: 80001234 vai e-pastu: nvd@vmnvd.gov.lv.