Jūs atrodaties šeit: Tava veselība > Onkoloģijas "zaļais koridors"

Onkoloģijas "zaļais koridors"

03.06.2018

Pēdējo divu gadu laikā ir veiktas būtiskas izmaiņas, lai uzlabotu pacientu ar onkoloģiskām slimībām ātrāku un efektīvāku diagnosticēšanu un nodrošinātu iespēju uzsākt savlaicīgu ārstēšanu.

Katru gadu vēzis pirmo reizi tiek diagnosticēts ap 11 tūkstošiem pacientu, bet kopējais pacientu skaits, kuri slimo ar onkoloģisku slimību ir 74 tūkstoši.

Onkoloģisko slimību gadījumā svarīga ir agrīna diagnostika un savlaicīgi uzsākta ārstēšana, tādēļ „zaļais koridors” jeb iespēja saņemt no valsts budžeta līdzekļiem apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus ātrākos termiņos ir būtisks uzlabojums veselības aprūpes organizēšanā. 

No 2018.gada 1.janvāra ir paplašināta diagnostikas pieejamība pacientiem ar aizdomām par onkoloģisku slimību. Līdzīgi kā iepriekš “zaļā koridora” ietilpstošajām 11 vēža lokalizācijām, šobrīd izmeklējumi pacientam ir jāveic 10 dienu laikā, no pacienta vēršanās ārstniecības iestādē pie aizdomām par jebkuras lokalizācijas onkoloģisku slimību.

Tāpat paplašināts ārstu loks, kuri ir tiesīgi nosūtīt pacientu prioritārai onkoloģisko slimību diagnostikai.

Nosūtījumu uz izmeklējumiem var izsniegt ne tikai ģimenes ārsti, bet arī ginekologi (savas kompetences ietvaros) un ārsti-speciālisti piecās specializētajās ārstniecības iestādēs:

Veselības ministres Andas Čakšas raksts "Par uzlabojumiem onkoloģijas jomā. Diagnostika un ārstēšana", lasīt šeit.

Plašāku informāciju par "zaļā koridora" pakalpojumu saņemšanu ārpus kopējās gaidīšanas rindas, lūdzu lasīt Nacionālā veselības dienesta mājaslapā www.vmnvd.gov.lv sadaļā "Onkoloģijas "zaļais koridors", skatīt šeit.

Papildu informācijai, Saeimas ārkārtas sēdē 2017.gada 23.novembrī apstiprina likumu “Par valsts budžetu 2018.gadam”, kas paredz papildu finansējumu veselības aprūpes nozarei, tādējādi būtiski uzlabojot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem. Par 2018.gada prioritātēm veselības nozarē: medicīnas pakalpojumu pieejamības uzlabošanā un cilvēkresursu nodrošinājumam, plašāk lasīt šeit.

Informatīvie izdevumi:

  • Infografika "Uzlabojumi pacientiem ar aizdomām par onkoloģiskām slimībām" - *pdf.
  • Informatīvos izdevumus par onkoloģiskajām saslimšanām, skatīt Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā (www.spkc.gov.lv) sadaļā pie "Informatīvie izdevumi"