Jūs atrodaties šeit: Tava veselība > Medicīniskā rehabilitācija

Medicīniskā rehabilitācija

07.01.2020

No valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksāta medicīniskā rehabilitācija ar fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta vai rehabilitologa nosūtījumu bērniem invalīdiem, bērniem un pacientiem ar funkcionāliem ierobežojumiem, kuriem medicīniskā rehabilitācija ir kā tiešs turpinājums pēc neatliekamās medicīniskās palīdzības pakalpojumu saņemšanas, pacientiem ar prognozējamu (draudošu) invaliditāti un ilgstoši slimojošām personām darbspējīgā vecumā*.

Lai saņemtu valsts apmaksātu medicīnisko rehabilitāciju, ir jāvēršas pie ģimenes ārsta, kurš, izvērtējot pacienta veselības stāvokli, nepieciešamības gadījumā var izsniegt nosūtījumu rehabilitologa vai fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta ambulatorai konsultācijai.

Rehabilitologs vai fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts, izvērtējot pacienta veselības stāvokli un medicīniskās indikācijas, ir tiesīgs izstrādāt medicīniskās rehabilitācijas plānu un izsniegt nosūtījumu valsts apmaksātas medicīniskās rehabilitācijas saņemšanai ambulatorā ārstniecības iestādē, stacionārā ārstniecības iestādē vai mājās (insulta pacientiem ar noteiktām diagnozēm).

Par medicīnisko rehabilitāciju insulta pacientiem lasīt šeit.

Saņemot valsts apmaksātus ambulatorus medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus, pacienta līdzmaksājums stacionārā – 5,00 eiro (sākot no otrās dienas).

Valstī ir noteiktas iedzīvotāju grupas, kas ir atbrīvotas no pacienta  līdzmaksājumu veikšanas (piemēram, bērni līdz 18 gadu vecumam, personas ar pirmās grupas invaliditāti).

Ar visām iedzīvotāju grupām, kas ir atbrīvotas no pacienta  līdzmaksājumiem, var iepazīties Nacionālā veselības dienesta tīmekļa vietnē www.vmnvd.gov.lv - skatīt šeit.

Savukārt, ārstniecības iestādē saņemot maksas veselības aprūpes pakalpojumus (pakalpojumi, kas netiek apmaksāti no valsts budžeta), samaksa jāveic atbilstoši ārstniecības iestādes maksas pakalpojumu cenrādim. Ar jautājumiem par maksas pakalpojumu cenrādī iekļautiem pakalpojumiem ir jāvēršas ārstniecības iestādes administrācijā.

Ar jautājumiem par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanu, var arī zvanīt uz Nacionālā veselības dienesta Klientu apkalpošanas centra bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 (darbdienās no plkst. 8.30 līdz 17.00).

 

*Ministru kabineta 2018.gada 28.augusta noteikumi Nr.555 "Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība" nosaka veselības aprūpes pakalpojumu apjomu, kas tiek apmaksāts no valsts budžeta līdzekļiem, kā arī kārtību, kādā tiek sniegti veselības aprūpes pakalpojumi.