Izdrukāts no: http://www.vm.gov.lv/ttp://www.vm.gov.lv/lv/tava_veseliba/gimenes_arsti/pacienta_iemaksa_pie_gimenes_arsta/

Pacienta iemaksa pie ģimenes ārsta

06.04.2017

Vēršoties pie ģimenes ārsta pacientam jāmaksā valstī noteiktā pacienta iemaksa - 1,42 euro.

Pacienta iemaksa pie ģimenes ārsta nav jāmaksā pacientiem, kuri ir atbrīvoti no pacientu iemaksāmNo pacienta iemaksām atbrīvotās iedzīvotāju kategorijas skatīt šeit.

Reizi gadā pacients var vērsties pie sava ģimenes ārsta uz profilaktisko apskati, izņemot gadījumu, ja ģimenes ārsts pacientu ir izmeklējis slimības laikā. Profilaktiskā apskate pie ģimenes ārsta ir bez maksas.

Ģimenes ārsti nodrošina saviem pacientiem arī mājas vizītes gadījumos, kad pacientam veselības stāvokļa dēļ nav iespējams nokļūt ārsta praksē vai ārstniecības iestādē. Informācija par iedzīvotāju kategorijām, kurām nodrošina valsts apmaksāta ģimenes ārsta mājas vizīti, skatīt šeitPārējiem pacientiem ģimenes ārsta mājas vizīte ir maksas pakalpojums atbilstoši ārsta praksē vai ārstniecības iestādē apstiprinātam maksas pakalpojumu cenrādim. Pirms ģimenes ārsta mājas vizītes pieteikšanas, ieteicams iepriekš noskaidrot, kāda ir minētā pakalpojuma cena.

Par ģimenes ārsta nosūtījumu:

Lai saņemtu valsts apmaksātu ārsta speciālista konsultāciju vai diagnostisko izmeklējumu, maksājot valstī noteikto pacienta iemaksu, nepieciešams ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījums. Pacientiem ir svarīgi zināt, ka uz konsultāciju pie speciālista vai uz diagnostiskajiem izmeklējumiem pacientu var nosūtīt gan ģimenes ārsts, gan arī ārsts speciālists.

Ejot vairākas reizes pie ārsta speciālista vienas saslimšanas laikā, atkārtots ģimenes ārsta nosūtījums nav nepieciešams. Ārsts pacientu var nosūtīt izmeklēšanai un ārstēšanai uz jebkuru ārstniecības iestādi Latvijā, kurā tiek sniegti valsts apmaksāti veselības aprūpes pakalpojumi. Ārstniecības iestādes un tajās strādājošie ārsti, kuri sniedz valsts apmaksāto veselības aprūpi, skatīt šeit.

Kādos gadījumos nav nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums pie speciālistiem?

Valstī noteikti ārsti speciālisti, pie kuriem pacients var vērsties bez ģimenes ārsta nosūtījuma - tie ir tiešās pieejamības speciālisti.

Bez nosūtījuma pacients var vērsties pie šādiem speciālistiem:

pie ginekologa
pie oftalmologa
pie bērnu ķirurga
pie pediatra
pie sporta ārsta
pie psihiatra vai bērnu psihiatra, ja pacients slimo ar psihisku slimību
pie pneimonologa, ja pacients slimo ar tuberkulozi
pie dermatovenerologa, ja pacients slimo ar seksuāli transmisī­vajām slimībām
pie endokrinologa, ja pacients slimo ar cukura diabētu
pie onkologa, onkologa ķīmijterapeita, ja pacients slimo ar onkoloģisku slimību
pie infektologa, ja pacients slimo ar humānā imūndeficīta vīrusa infekciju
pie narkologa, ja pacients slimo ar alkohola, narkotisko vai psiho­tropo vielu atkarību

Pie ārstiem, kuri nav līgumattiecībās ar valsti - pacients maksā atbilstoši ārstniecības iestādes maksas pakalpojumu cenrādim.