Jūs atrodaties šeit: Preses relīžu arhīvs
Jūs atrodaties šeit: Preses relīžu arhīvs
Preses relīžu arhīvs

Preses relīžu arhīvs

08.03.2004

Sakarā ar to, ka valstī ir konstatēti vairāki saslimšanas gadījumi ar līdzīgu klīnisko ainu un pagaidām nezināmu slimības izcelsmi, un lai novērstu iespējamos turpmākos draudus iedzīvotāju veselībai, Veselības ministrija atkārtoti aicina iedzīvotājus uz laiku līdz pilnīgai apstākļu noskaidrošanai atturēties no Baltkrievijā ražotā medikamenta šAskofēns P" (Belmedpreparati) lietošanas. Pirms šī medikamenta lietošanas iedzīvotājiem OBLIGĀTI nepieciešams konsultēties ar savu ārstējošo ārstu.

04.03.2004

Atbalstot labdarības projektu šSaulainas dienas mūsu bērniem" no Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) Rezerves fonda ir piešķirti aptuveni 30 000 latu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas 26.korpusa ūdensapgādes, kanalizācijas un elektroapgādes sistēmas avārijas stāvokļa novēršanai.

04.03.2004

Veselības ministrijas konkursa komisija atklātā konkursā ir izraudzījusies Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) direktoru. Konkursā VOAVA direktora amatam bija pieteikušies septiņi pretendenti. Pēc pirmās kārtas viens konkursa pretendents tika atzīts par neatbilstošu. Uz otro kārtu ? pārrunām ? tika aicināti seši pretendenti. Viens no pretendentiem uz interviju nebija ieradies.

04.03.2004

Veselības ministre Ingrīda Circene piektdien, 5.martā, piedalīsies Rīgas Ātrās medicīniskās palīdzības stacijas (RĀMPS) 100 gadu jubilejai veltītajā pasākumā, kur ministre RĀMPS darbiniekiem pasniegs Atzinības rakstus.

27.02.2004

Šā gada 12.februārī veselības ministre Ingrīda Circene lūdza Valsts civildienesta pārvaldei izvērtēt ministrijas valsts sekretāra Ulda Līkopa rīcību, nepamatoti nepildot savus amata pienākumus.

26.02.2004

Veselības ministrijā šodien notika veselības ministres Ingrīdas Circenes iniciēta starpinstitūciju sanāksme, kas bija veltīta veselības aprūpes uzlabošanai skolu un citu bērnu iestāžu bērniem. Sanāksmes dalībnieki atbalstīja ierosinājumu, ka turpmāk šo problēmu aktualizēšanai un risināšanai varētu būt aicinājums šVesels bērns ? vesela nācija!".

19.02.2004

Valsts farmācijas inspekcijas administratīvo pārkāpumu komisija saskaņā ar iepriekš noformētajiem administratīvo pārkāpumu protokoliem noteica soda apmērus par farmaceitiskās darbības pārkāpumiem divās aptiekās ? SIA šSentor Farm aptiekas" Sentor aptiekā 26 (Rīgā, Riepnieku ielā 2) un SIA šPaulas mazā aptieka" aptiekā (Bauskā, Salātu ielā 16/1).

19.02.2004

Veselības ministre Ingrīda Circene šodien, 19. februārī, atklāja Valsts programmas "Tabakas, alkohola un narkotiku lietošanas ierobežošanas 2003.gadā" pasākumu realizācijas atskaites konferenci.

17.02.2004

Veselības ministrijas izsludinātajā konkursā Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) direktora amatam pieteikušies pieci pretendenti. Visi pretendenti nav vēlējušies izpaust savas personības trešajām personām.

16.02.2004

Valsts farmācijas inspekcijas administratīvo pārkāpumu komisija šodien saskaņā ar iepriekš noformētajiem administratīvā pārkāpuma protokoliem noteica soda apmērus divām aptiekām ? SIA šSentor Farm aptiekas" Sentor aptiekai 26 (Rīgā, Riepnieku ielā 2) un SIA šPaulas mazā aptieka" aptiekai (Bauskā, Salātu ielā 16/1). Administratīvie protokoli šīm aptiekām tika noformēti par pārkāpumiem medikamentu izplatīšanā.

13.02.2004

Rīt, 13.februārī, veselības ministre Ingrīda Circene reģionālo vizīšu ietvaros dosies uz Jēkabpili un Aknīsti.

12.02.2004

Veselības ministrija pēc masu medijos izskanējušās informācijas par donoru neinformēšanu par viņu asinīs atklāto C vīrushepatītu uzsver, ka saskaņā gan ar Ārstniecības likumu, gan asins nodošanas vietā esošo informatīvo materiālu donoriem, katram donoram personīgi ir jārūpējas par savu veselību un katram donoram personīgi ir jāinteresējas par savu asins analīžu rezultātiem. Turklāt katrs donors ar savu parakstu donora kartē apliecina, ka ir izlasījis un sapratis donoriem paredzēto informatīvo materiālu, ir sniedzis patiesas ziņas par sevi, kā arī uz ārsta uzdotajiem jautājumiem ir atbildējis patiesi.

10.02.2004

Šodien Ministru kabinets pieņēma rīkojumu, ar kuru tiek atļauts Veselības ministrijas Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūrai (VOAVA) piemērot sarunu procedūru, lai iepirktu nepieciešamās vakcīnas trīs pozīcijās. Šāds rīkojums pieņemts pamatojoties uz likuma šPar iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām" 27.panta 2.apakšpunktu.

10.02.2004

Saskaņā ar Valsts Attīstības plānu, Veselības ministrija ir izstrādājusi programmu šNacionālā programma veselības aprūpes jomā 2004.-2006.gadam". Šobrīd nacionālā programma ir saskaņošanas procesā. Pēc saskaņošanas tā tiks apstiprināta Eiropas Savienības struktūrfondu Eiropas Reģionālās attīstības fonda vadības komitejā.

05.02.2004

Šodien, 4.februārī, veselības ministre Ingrīda Circene, Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) vadītājs Gunārs Lasmanis un LOC Paliatīvās aprūpes nodaļas vadītājs Vilnis Sosārs apmeklēja Iecavas Veselības un sociālās aprūpes centru. Ar centra vadītāju Beātu Mīlgrāvi tika pārrunāta centra gatavība sniegt paliatīvās aprūpes (nedziedināmi slimo cilvēku) pakalpojumu iedzīvotājiem. Šobrīd Iecavas Veselības un sociālās aprūpes centrs ir pirmā vieta ārpus Rīgas, kur ar valsts investīciju palīdzību tiek attīstīta paliatīvā aprūpe.

05.02.2004

Šodien, 5.februārī, veselības ministre Ingrīda Circene tikās ar Latvijas Pensionāru federācijas dažādu rajonu pārstāvjiem.

04.02.2004

Veselības ministrija ir uzsākusi plašu, mērķtiecīgu un sistemātisku darbu, lai sakārtotu centralizēto medikamentu iepirkumu organizāciju Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūrā (VOAVA).

04.02.2004

Veselības ministrija ir ieteikusi Veselības obligātās apdrošināšanas aģentūrai (VOAVA) konsultēties ar Iepirkumu uzraudzības biroju (IUB) un nodrošināt, ka iedzīvotāji un ārstniecības iestādes saņem nepieciešamos medikamentus un medicīnas preces.

03.02.2004

Trešdien, 4.februārī, veselības ministre Ingrīda Circene apmeklēs Iecavas Veselības un sociālās aprūpes centru, lai pārliecinātos par līdzekļu izlietojumu, kas pagājušā gada nogalē tika piešķirti no Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) Rezerves fonda.

03.02.2004

Rīt, 4.februārī, no plkst 12:00 līdz 13:00 veselības ministre Ingrīda Circene un Onkoloģijas centra vadītājs Gunārs Lasmanis apmeklēs Iecavas Veselības un sociālās aprūpes centru.