Jūs atrodaties šeit: Preses relīžu arhīvs
Jūs atrodaties šeit: Preses relīžu arhīvs
Preses relīžu arhīvs

Preses relīžu arhīvs

11.10.2004

Vakar, 10.oktobrī, veselības ministrs Rinalds Muciņš piedalījās sabiedrības informēšanas kampaņas šArī garīgi slimajiem ir cilvēktiesības" noslēguma pasākumā, kurā izteica atbalstu akcijas rīkotājiem un uzsvēra, ka sabiedrībai arvien vairāk ir jāpievēršas savu līdzcilvēku problēmām, jāpieņem viņi savā pulkā, nevis jāizolē.

11.10.2004

11.10.2004 - Veselības ministrija regulāri veicot vairākas izmaiņas kompensējamo zāļu sarakstā, dārgākās zāles aizvietojot ar tādas pašas kvalitātes lētākām zālēm, rūpējas par pacientiem un tādējādi rodot iespēju arvien vairāk iedzīvotājiem saņemt viņu veselībai tik ļoti nepieciešamos medikamentus.

08.10.2004

Vakar (7.oktobrī) notika pirmā atjaunotās Smēķēšanas ierobežošanas valsts komisijas sēde, kurā komisijas priekšsēdētāja Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktora vietniece Gita Rūtiņa iepazīstināja atjaunotās komisijas dalībniekus ar komisijas galvenajiem uzdevumiem, ar jau paveikto smēķēšanas ierobežošanas jomā un informēja par paredzētajām aktivitātēm tuvākajā nākotnē.

08.10.2004

Veselības ministrijas plānoto pasākumu kalendārs no 11.oktobra līdz 15.oktobrim

07.10.2004

Vakar (6.oktobrī) veselības ministrs Rinalds Muciņš kopā ar vairākiem ministrijas pārstāvjiem tikās ar Vācijas Veselības un sociālā nodrošinājuma lietu ministrijas parlamentāro sekretāru Franci Tonnes (Franz Thonnes) un Protokola, starptautisko vizīšu un attiecību departamenta vadītāju Dr.Pēteri Pompi (Dr. Peter Pompe), lai pārrunātu jautājumus par iespējamo sadarbību Eiropas Savienības jautājumu risināšanā, kā arī vienotos par ciešāku sadarbību starp Latviju un Vāciju veselības aprūpes jomā.

06.10.2004

Lai varētu dubultot veselības aprūpes darbinieku darba samaksu, papildus esošajam finansējumam nepieciešami 90 miljoni latu gadā, nemainot pašreizējo pakalpojuma apjomu un klāstu.

06.10.2004

Latvijas lielākās daudzprofilu neatliekamās palīdzības slimnīcas ir apliecinājušas savas iespējas nodrošināt neatliekamo medicīnisko palīdzību anesteziologu un reanimatologu rīkoto akciju laikā.

05.10.2004

Veselības ministrija un atbildīgās institūcijas ir saņēmušas iesniegumu no kompānijas SIA šMerck Sharp & Dohme Latvija" par recepšu medikamentu šVioxx" un Vioxx Forte" atsaukšanu no tirgus visā Latvijas teritorijā. Tas tiek darīts, lai novērstu un samazinātu jebkuru iespējamo risku iedzīvotāju veselībai, jo minētie medikamenti tos ilgstoši lietojot (vairāk par 18 mēnešiem) var radīt draudus to lietotāju veselībai. Medikamenti šVioxx" un Vioxx Forte" ir recepšu medikamenti, kas tiek lietoti artrīta un akūtu sāpju ārstēšanai.

05.10.2004

Veselības ministrs Rinalds Muciņš pasniegs atzinības rakstu Demenes pagasta vadītājam par pagasta iedzīvotājiem sniegto veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības nodrošināšanu. Demenes pagastam tiks pasniegtas arī vairākas veicināšanas balvas. Pagasta ģimenes ārstam tiks dāvināta aptieciņu ar ārsta praksei nepieciešamām zālēm, ko sarūpējuši Latvijas zāļu ražotāji, un medicīnas žurnāla šDoctus" abonements pusgadam. Pagasta bibliotēkai tika dāvināts ? žurnāla š36,6" abonementu gadam un daktera Daiļoņa Pakalna grāmata šĀrstniecības augu vārdnīca".

05.10.2004

Veselības ministrijas plānoto pasākumu kalendārs no 4. oktobra līdz 8. oktobrim

05.10.2004

Nākamnedēļ, 13.oktobrī, veselības ministrs Rinalds Muciņš tiksies ar Latvijas Slimnīcu biedrību, lai pārrunātu Veselības ministrijas izstrādāto Ambulatorās un stacionārās aprūpes pakalpojumu sniedzēju attīstības programmas projektu jeb struktūrplānu.

28.09.2004

28.09.2004 - Veselības ministrs Rinalds Muciņš šodien tikās ar Rīgas domes priekšsēdētāju Gundaru Bojāru, lai pārrunātu aktuālos jautājumus par ambulatorās un stacionārās veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju attīstības programmas ieviešanu. Abas puses konceptuāli vienojās sadarboties programmas realizācijā tiklīdz valdība to būs pieņēmusi.

28.09.2004

28.09.2004 - Rīt, 29.spetembrī, plkst. 13 Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejā, Rīgā, Antonijas ielā 1, Veselības ministrija rīko preses konferenci, kurā iepazīstinās ar Veselības ministrijas un Veselības statistikas un medicīnas tehnoloģiju aģentūras kopīgi izstrādāto Ambulatorās un stacionārās aprūpes pakalpojumu sniedzēju attīstības programmu jeb Māsterplānu.

24.09.2004

Veselības ministrijā nākamajā nedēļā ieplānotais.

23.09.2004

23.09.2004 - Šodien veselības ministrs Rinalds Muciņš kopā ar ministrijas speciālistiem tikās ar Latvijas Pensionāru federācijas pārstāvjiem un informēja tos par iespējamajiem risinājumiem sasāpējušajai situācijai Latvijas veselības aprūpē.

21.09.2004

21.09.2004 - Šodien veselības ministrs Rinalds Muciņš kopā ar pārstāvjiem no Veselības ministrijas un Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) piedalījās Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības padomes sēdē, kurā pārrunāja jautājumu par veselības aprūpes sistēmas attīstības variantiem un streika prasībām. Bet, tā kā saruna par šiem jautājumiem netika pabeigta, tad diskusijas tiks turpinātas arī turpmāk.

20.09.2004

17.09.2004 - Šodien veselības ministrs Rinalds Muciņš Viļņas konferences šEiropa un HIV/AIDS: jauni izaicinājumi, jaunas iespējas" ietvaros parakstīja Viļņas Deklarāciju par pasākumiem cīņai ar HIV/AIDS izplatību Eiropas Savienībā un tās kaimiņvalstīs. Viļņas deklarāciju parakstīja Eiropas Savienības un tās kaimiņvalstu ministri kopā ar Eiropas Komisijas un starptautisko organizāciju pārstāvjiem. Pamatojoties uz šo deklarāciju, ES un tās kaimiņvalstu ministri ir vienojošies kopīgiem spēkiem cīnīties pret HIV/AIDS izplatību.

20.09.2004

20.09.2004 - Šodien veselības ministrs Rinalds Muciņš vienojās ar Latvijas Slimnīcu biedrības pārstāvjiem par pamatprincipiem, kā tiks sadalīti 2004.gada budžeta grozījumos veselības nozarei piešķirtie līdzekļi slimnīcu sektoram.

17.09.2004

17.09.2004 - Šodien, 17.septembrī, Veselības ministrijas pārstāvji piedalīsies Vidzemes novada sakoptākā pagasta svinīgajā apbalvošanas ceremonijā, kurā nominācijā par pagasta iedzīvotājiem sniegto veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības nodrošināšanu apbalvos Mālpils pagastu. Svinīgā apbalvošanas ceremonija sāksies plkst. 18.00 Lejasciema kultūras namā.

17.09.2004

17.09.2004 - Baltijas valstis ? Latvija, Lietuva un Igaunija ? pēc Latvijas veselības ministra Rinalda Muciņa ierosinājuma ir apņēmušās izskatīt iespējas izveidot vienotu medicīnisko pakalpojumu tirgu, kā arī risināt jautājumu par vienotiem medikamentu iepirkumiem Baltijas valstīs. Šāds lēmums pieņemts, R.Muciņam tiekoties ar Lietuvas veselības ministru Juozu Oleku (Juozas Olekas) un Igaunijas sociālo lietu viceministru Kulvaru Mandu (K?lvar Mand).