Jūs atrodaties šeit: Nozare > Starptautiskā sadarbība > Baltijas politikas dialogs 2019.gadā

Baltijas politikas dialogs 2019.gadā

13.11.2019

Igaunijā (Viljandi) 2019.gadā no 10.oktobra līdz 11.oktobrim  norisinājās 16.Baltijas politikas dialogs.

Sanāksmē galvenā uzmanība pievērsta slimnīcu mainīgajai lomai un to potenciālam, veidojot vietējos aprūpes sniedzēju tīklus, lai nodrošinātu vislabākās iespējamās aprūpes pieejamību, īpaši mazāk blīvi apdzīvotos apgabalos. Latvijas delegāciju 10.oktobrī vadīja veselības ministre Ilze Viņķele un 11.oktobrī - Veselības ministrijas valsts sekretāra vietnieka veselības politikas jautājumos p.i. Līga Šerna. 

Pasākumā piedalījās Latvijas, Igaunijas un Lietuvas augsta līmeņa amatpersonas un veselības aprūpes eksperti, kā arī starptautiska līmeņa speciālisti un pētnieki. Sanāksmes darbs noritēja vairākās sesijās, kuru laikā diskutēts par izaicinājumiem, labajām praksēm, pieredzi un plāniem Baltijas valstīs jaunu aprūpes modeļu un tīklu kontekstā.

Pasākumā aplūkoti arī īpašie pārvaldības aspekti, iespējamā ietekme uz veselības aprūpes darbiniekiem, finanšu stimulu izmantošana, kā arī digitālās veselības rīku iespējamā piemērošana, un labākā starptautiskā pieredze. 

Tostarp 16.Baltijas politikas dialoga ietvaros 10. oktobrī Viljandi, Igaunijā Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele tikās ar Lietuvas veselības ministru Aurēliju Verigu (Aurelijus Veryga), lai pārrunātu jautājumus farmācijas jomā.
 
Pasākuma programma, dalībnieku saraksts, kā arī delegācijas ekspertu prezentācijas skatīt šeit.