Jūs atrodaties šeit: Nozare > ES aktuālie jautājumi veselības jomā

Nevienlīdzība veselības jomā

07.10.2019

2019.gada 11.-13.jūnijā Slovēnijā, Ļubļanā notika augsta līmeņa konference par veselības vienlīdzību “Accelerating Progress Towards Healthy and Prosperous Lives for all in the WHO European Region”.

Konferencē piedalījās veselības ministre Ilze Viņķele un Veselības ministrijas Veselības aprūpes departamenta Integrētās veselības aprūpes nodaļas vadītāja Marika Petroviča. Veselības ministre Ilze Viņķele pārstāvēja Latvijas viedokli paneļdiskusijā "Creating the conditions and removing barriers for all to prosper and flourish". Konferences laikā Latvijas pārstāvji tikās arī ar Velsas veselības un sociālo pakalpojumu ministru Vauhanu Getingu (Vaughan Gething), Slovēnijas veselības ministru Alešu Šabederu (Aleš Šabeder) un ar PVO  Eiropas reģiona direktora amata kandidāti Nedretu Emiroglu (Nedret Emiroglu) no Turcijas. 

Slovēnijas valdības rīkotajā augsta līmeņa konferencē par veselības vienlīdzību sniegti pierādījumi un informācija par risinājumiem, ko var īstenot, lai mazinātu nevienlīdzību veselības jomā un paātrinātu virzību uz labāku veselību un labklājību visiem cilvēkiem Eiropas reģionā. 

2011.gada 1.-2.decembra Eiropas Savienības Nodarbinātības, sociālās politikas, veselības un patērētāju lietu Ministru padomes sanāksmē tika apstiprināts Padomes secinājumu projekts par nevienlīdzības veselībā mazināšanu ES uzsākot vispusīgu rīcību neveselīga dzīves veida jomā.

Padomes secinājumi par nevienlīdzības veselībā mazināšanu ES uzsākot vispusīgu rīcību neveselīga dzīves veida jomā - skatīt šeit (angļu valodā).

2009.gada 20.oktobrī Komisija apstiprināja paziņojumu Eiropas Parlamentam Padomei, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejai, un Reģionu komitejai par solidaritāti veselības jomā, nevienlīdzības mazināšanu Eiropas Savienībā. Nav notikusi atsevišķa Komisijas paziņojuma izskatīšana Eiropas Savienības (ES) Padomes Sabiedrības veselības darba grupas sanāksmēs.

Citas publikācijas: