Jūs atrodaties šeit: Ministrija > Budžets
Jūs atrodaties šeit: Ministrija > Budžets

Par 2014.gada veselības nozares budžeta veidošanu

05.11.2013

Budžeta veidošanas laikā, veselības ministre Ingrīda Circene ir tikusies ar visiem veselības aprūpes nozarē esošajem speciālistiem.

Veselības ministrei Ingrīdai Circenei 9.septembrī notika tikšanās ar Finanšu ministrijas pārstāvjiem, Latvijas Ārstu biedrības valdes un lielo slimnīcu pārstāvjiem, kas tika organizēta pēc premjerministra Valda Dombrovska rezolūcijas, lai pārrunātu budžeta jautājumus.

Tikšanās laikā veselības ministre informēja klātesošos par veselības nozares 2014.gada projektu, uzsverot, ka ar šobrīd budžeta projektā papildus piešķirtajiem līdzekļiem ir iespējams nodrošināt līdzvērtīgu pakalpojumu apjomu kā 2013.gadā un medicīnas darbinieku algu pieaugumu.
 
Diskusijā ar Finanšu ministrijas pārstāvjiem, klātesošie uzsvēra, ka sistēmas tālākai attīstībai un ilgtspējai ir nepieciešami papildus līdzekļi, ko Veselības ministrija  un rosinājusi iegūt ar Veselības aprūpes finansēšanas likumu, kas paredz stabilu un ilgtermiņā prognozējamu veselības aprūpes budžetu, kā arī  ministrijas priekšlikumiem akcīzes ieviešanai neveselīgiem pārtikas produktiem, saldinātiem bezalkoholiskiem dzērieniem, kā arī akcīzes straujākai paaugstināšanai alkoholiskajiem dzērieniem un tabakas izstrādājumiem, tuvinot  tos ES direktīvā noteiktajam līmenim.
 
Pēc tikšanās Latvijas Ārstu biedrības pārstāvji uzsvēra, ka vēlas tikties un pārrunāt budžeta veidošanas jautājumus arī ar finanšu ministru.

Viedokļi par nākamā gada finansējumu veselības aprūpei:

Prezentācijas:

  • Saeimā 05.11.2013. "Veselības nozares budžeta projekts 2014.gadam" (*pdf.)
  • Tikšanās Veselības ministrijā 09.09.2013. prezentācija "Veselības nozares budžeta projekts 2014.gadam" (.*pdf).

Par 2013.gadā piešķirto budžetu:

  • 27.08.2013. Atbalsta papildu 5,2 miljonu latu piešķiršanu veselības nozarei - skatīt šeit.
  • 21.08.2013. Veselības ministrija papildus līdzekļu iegūšanai nozarei izstrādājusi likumprojektu akcīzes paaugstināšanai tabakai, alkoholam un atsevišķām neveselīgās pārtikas produktu grupām - skatīt šeit.
  •  05.08.2013. Veselības ministre rosina izlīdzināt veselības aprūpes finansējumu vismaz līdz vidējam Eiropas Savienībā - skatīt šeit.
  •  29.07.2013. Par papildus finansējuma piešķiršanu reģionālajām slimnīcām - skatīt šeit
  • 17.06.2013. Veselības ministre Ingrīda Circene ar nozares sadarbības partneriem pārrunā aktuālos jautājumus veselības aprūpes nozarē - skatīt šeit.
  • 11.06.2013. Ministru kabineta sēdē atbalstīta rīkojuma projekts par līdzekļu pārdali apropriācijas kārtībā starp Finanšu un Veselības ministrijām, kā rezultātā veselības nozarei tiks novirzīti papildu 7 miljoni latu - skatīt šeit.
  •  29.05.2013. Ministru kabineta sēdē tika izskatīts Veselības ministrijas izstrādātais informatīvais ziņojums par finanšu situāciju veselības aprūpē - skatīt šeit.