Jūs atrodaties šeit: COVID-19 > Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Latvijā

Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Latvijā

12.05.2020

Ņemot vērā Pasaules veselības organizācijas 2020. gada 11. marta paziņojumu, ka Covid-19 ir sasniegusi pandēmijas apmērus, un pamatojoties uz Civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas likuma 4. panta pirmās daļas 1. punkta "e" apakšpunktu, likuma "Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli" 4. pantu5. panta pirmo daļu un 6. panta pirmās daļas 1. punktu un otro daļu, 7. panta 1. punktu un 8. pantu, Epidemioloģiskās drošības likuma 3. panta otro daļu, lai noteiktu epidemioloģiskās drošības un citus pasākumus, Ministru kabinets 2020. gada 12. martā izsludināta visā valsts teritorijā ārkārtējā situācija. Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu rīkojuma teksts lasāms TE.

Veselības ministrija ir atbildīgā ministrija par darbību koordināciju ārkārtējās situācijā laikā. 

Lai ierobežotu Covid-19 vīrusa izplatību Latvijā, ārkārtējā situācija valstī tiek pagarināta līdz šī gada 9. jūnijam, vienlaikus būtiski atvieglojot dažādus ierobežojumus.

Turpinot darbu pie Covid-19 izplatības ierobežošanas un ar to saistīto seku novēršanas, Ministru kabinets šī gada 7. maijā pieņēma lēmumu pagarināt ārkārtējās situācijas termiņu un pieņēma vairākus lēmumus papildus jau spēkā esošajiem pasākumiem, tādā veidā nodrošinot valsts, pašvaldību un citu pakalpojumu sniedzēju darbu un sadarbību krīzes laikā. Lēmumi par ierobežojumu termiņa pagarinājumu ir pieņemti saskaņā ar epidemiologu rekomendācijām un rūpējoties par sabiedrības veselību un drošību. Plašāk lasīt TE.

Informāciju par pandēmiju un koronavīrusu nodrošina Slimību profilakses un kontroles centrs.

Informatīvā lapa par Covid-19 izplatību Latvijā - covid19.gov.lv