Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes
29.04.2004

29.04.2004 - Veselības ministrija pēc informācijas analīzes konstatējusi neatbilstību starp noslēgtajos līgumos par ambulatoro pakalpojumu apmaksu Rīgā noteiktajām summām un reālajām budžeta iespējām tās segt. Pašreizējā situācija liecina, ka gada sākumā Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) noslēgtie līgumi par ambulatoro pakalpojumu sniegšanu draud iztukšot šai jomai pienākošos daļu veselības aprūpes budžetā jau rudenī. VOAVA slēdzot līgumus par ambulatoro pakalpojumu sniegšanu šajā gadā par pamatu aprēķiniem ņēmusi budžeta situāciju 2003.gada decembrī, nevis 2003.gada budžeta vidējo rādītāju. Līdz ar to jau patlaban par četriem mēnešiem Rīgā noslēgti VOAVA līgumi par lielāku pakalpojumu apjomu, nekā veselības aprūpes budžets spēj segt.

28.04.2004

28.04.2004 - Veselības ministrija nosūtījusi vēstuli Satiksmes ministrijai, lūdzot Ministru kabineta noteikumu projektā šNoteikumi par veselības pārbaudēm transportlīdzekļu vadītājiem un personām, kuras vēlas iegūt transportlīdzekļu vadītāju kvalifikāciju" iekļaut grozījumus attiecībā uz nedzirdīgo personu tiesībām vadīt transportlīdzekļus. Līdz šim normatīvajos aktos ir noteikts, ka nedzirdīgās personas nevar iegūt transportlīdzekļu vadīšanas apliecību saskaņā ar ārsta izsniegto izziņu.

28.04.2004

28.04.2004 - Veselības ministrs Rinalds Muciņš un Veselības ministrijas valsts sekretārs Uldis Līkops sestdien, 1.maijā, dienā, kad Latvija oficiāli kļūst par Eiropas Savienības dalībvalsti, Latgales pusē dēstīs kokus. Arī veselības ministrs atbalsta Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas aicinājumu šajā dienā kā apliecinājumu nākamajām paaudzēm par šo nozīmīgo brīdi, iedēstīt kokus. Līdztekus ozolu stādīšanai veselības ministrs piedalīsies Eiropas Savienības karoga pacelšanā pie Krāslavas novada domes. Ministrs 26.aprīlī Rīgā nodeva ES karogu aizvešanai uz Krāslavu.

21.04.2004

20.04.2004 - Šodien veselības ministrs Rinalds Muciņš, Veselības ministrijas un Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) pārstāvji piedalījās Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības padomes sēdē. Ministrs arodbiedrību pārstāvjiem izklāstīja ministrijas viedokli vairākos ārstniecības personām svarīgos jautājumos. Viens no šobrīd aktuālākajiem jautājumiem ir neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāžu autovadītāju prasība par algas paaugstināšanu.

13.04.2004

13.04.2004 - Veselības ministrija aicina iedzīvotājus nepakļauties zāļu tirgotāju spiedienam un saceltajai ažiotāžai, un neiepirkt medikamentus lielos daudzumos. Ministrija uzsver, ka medikaments ir jālieto saskaņā ar ārsta vai, bezrecepšu medikamenta gadījumos, arī ar farmaceita norādījumiem, tādējādi jālieto tikai tādās devās, kādās nepieciešams slimības pārvarēšanai. Līdz ar to, iepērkot medikamentus lielos daudzumos, rodas risks tos neizlietot ražotāja noteiktajos derīguma termiņos, kas, savukārt, rada papildus risku ikviena cilvēka veselībai.