Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
05.11.2004

Veselības ministrijas izstrādātie Ministru kabineta noteikumi "Veselības aprūpes finansēšanas un organizācijas kārtība" 2004.gada 21.decembrī ir apstiprināti Ministru kabinetā. Jaunie noteikumi sevī apvieno vairākus atsevišķus normatīvos aktus, kas līdz šim regulēja veselības aprūpes finansēšanas kārtību un organizāciju ? Labklājības ministrijas rīkojumi, Veselības ministrijas rīkojumi un Ministru kabineta noteikumi. Noteikumu projektā ir apkopota informācija, kas būtiska pacientiem - pacientu iemaksas, no pacientu iemaksām atbrīvotās kategorijas, valsts neapmaksājamo pakalpojumu saraksts jeb t.s. pakalpojumu grozs, noteikumi ambulatorās un stacionārās aprūpes saņemšanai, neatliekamās palīdzības sniegšanas principi, centralizēto rindu veidošana. Noteikumi stājās spēkā 2005.gada 1.aprīlī.

05.11.2004

04.11.2004

04.11.2004 - Šodien valsts sekretāru sanāksmē ir pieteikts izskatīšanai Veselības ministrijas izstrādātais Ministru kabineta noteikumu projekts "Veselības aprūpes finansēšanas un organizācijas kārtība". Noteikumu projekts sevī apvieno vairākus atsevišķus normatīvos aktus, kas līdz šim regulēja veselības aprūpes finansēšanas kārtību un organizāciju ? Labklājības ministrijas rīkojumi, Veselības ministrijas rīkojumi un Ministru kabineta noteikumi. Jāatzīmē, ka pašreiz spēkā esošie šVeselības aprūpes finansēšanas noteikumi" tika pieņemti 1999. gada 12. janvārī.

02.11.2004

02.11.2004 - Šodien veselības ministrs Rinalds Muciņš tikās ar valsts slimnīcu vadītājiem un pārrunāja iespēju risināt sasāpējušo situāciju veselības aprūpes nozarē pēc tam, kad pagājušajā nedēļā anesteziologi nepiekrita Veselības ministrijas piedāvājumam palielināt algas ārstiem no 1.novembra un tomēr samazināja darba slodzi.

01.11.2004

01.11.2004 - Krievijas plašsaziņas līdzekļos pieejamā Pleskavas Sanitāri epidemioloģiskā dienesta informācija liecina, ka kopš šī gada augusta Pleskavas pilsētā novērots augsts iedzīvotāju saslimstības pieaugums ar A Hepatītu. Šī infekcijas skārusi aptuveni 300 cilvēkus un lielākā daļa no tiem saslimuši septembrī. Oficiāla informācija no Krievijas puses par šiem saslimšanas gadījumiem nav saņemta.