Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
08.03.2005

08.03.2005. - Ministru kabinets šodien pieņēma noteikumus "Recepšu veidlapu izgatavošanas un uzglabāšanas un recepšu izrakstīšanas noteikumi", ievērojami paplašinot to medikamentu loku, kurus drīkstēs izrakstīt ārstēšanās kursam līdz vienam gadam. Tādējādi tiek atvieglota medikamentu iegāde savas slimības ārstēšanai hronisku un ilgstošu slimību pacientiem. Uz parastās receptes veidlapas ārstēšanās kursam līdz vienam gadam varēs izrakstīt zāles vairākām hroniskām slimībām, piemēram, nervu slimībām, sirds - asinsvadu slimībām, gremošanas orgānu slimībām u.c.

07.03.2005

02.03.2005

01.01.2005. - Vakar un šodien, 28.februārī un 1.martā Veselības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Rinalds Muciņš Briselē piedalās konferencē "Pacientu tiesības Eiropā", kurā tiks prezentēts pirmais šāda mēroga pētījums par nacionālajām tiesību normām pacientu tiesību aizsardzības jomā 13 "vecajās" Eiropas Savienības (ES) valstīs, proti, cik liela uzmanība tiek pievērsta pacientu tiesību aizsardzībai šajās valstīs.

02.03.2005

02.02.2005. - Viena no lielākajām veselības aprūpes krīzi izraisījušām problēmām ir neziņa par ilgtermiņa attīstības perspektīvām, kas lielā mērā ir iemesls nesakārtotībai un nosacītajam "haosam" nozarē. Tas sev līdzi ir nesis nopietnu medicīnas profesijas prestiža krišanos sabiedrībā un tīri fizisku mediķu trūkumu. Un tas viss notiek uz Eiropas Savienībā nabadzīgākā veselības aprūpes budžeta bāzes. Priecē, ka arī valdības deklarācijā veselības aprūpe ir atzīta par prioritāti. To apliecina pagājušā gada beigās valdībā apstiprinātie stratēģiski svarīgie ilgtermiņa dokumenti, kas jau tagad kalpo par pamatu pārmaiņu uzsākšanai nozarē ? Ambulatorās un stacionārās aprūpes pakalpojumu sniedzēju attīstības programma jeb ārstniecības iestāžu modernizācijas plāns, kas paredz sakārtot esošo veselības aprūpes struktūru, optimizējot pakalpojumu sniedzēju skaitu un izvietojumu valstī; Veselības aprūpes finansēšanas un organizācijas kārtība, kas nosaka izmaiņas pacientu iemaksās, skaidri definē valsts neapmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus un ievieš vienotu modeli ģimenes ārstu darbībā; Koncepcija par finanšu resursiem zāļu pieejamības nodrošināšanai, paredzot ik gadu palielināt finansējumu kompensējamiem medikamentiem un nosakot papildu diagnožu iekļaušanu kompensējamo zāļu sarakstā.

02.03.2005

02.03.2005. - Rīt, 3.martā, veselības ministrs Gundars Bērziņš piedalīsies svinīgajā slimnīcas "Gaiļezers" atjaunotās un modernizētās Neiroķirurģijas nodaļas atklāšanā, kurā savus līdzekļus ir ieguldījusi gan pati slimnīca, gan arī pašvaldība.