Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Rit darbs pie veselības aprūpes līdzekļu optimizācijas

31.07.2003
Rīga, 31.07.2003 ? Kopš pirmdienas, kad Veselības ministrija uzsāka izskatīt iespējas samazināt valsts izdevumus veselības aprūpē par 14.8 miljoniem, ministrija ir atradusi 7.miljonus latu.

t valsts izdevumus veselības aprūpē par 14.8 miljoniem, ministrija ir atradusi 7.miljonus latu.

Septiņus miljonus sastāda vairākas pozīcijas, kuru īpatsvars jāizvērtē, lai pieņemtais lēmums mazāk negatīvi ietekmēs veselības aprūpes nodrošinājumu Latvijas iedzīvotājiem.

Izšķiršanās par konkrētajām summām, būs iespējama tikai pēc Valsts veselības konsultatīvās padomes sēde 7.augustā. Padomes sēde tiek sasaukta ar mērķi, lai kopā ar profesionāļiem rūpīgi jāizsver kurš no variantiem ir optimālākais.

Sēdē izskatītās iespējas ministrija plāno iekļaut Veselības ministrijas ziņojumā Finanšu ministrijā par iespējām ietaupīt valsts līdzekļus par 14.8 miljoniem. 

Veselības ministrijas uzskata, ka šajā situācijā, kad visiem ir jāsamazina izdevumi, ministrijai ir jārāda priekšzīme, nākošajā gadā optimizējot Veselības ministrijas darbu par 6.45%.

Lai arī ministrijas un tās pakļautības iestāžu darbības optimizācijas sastāda niecīgu daļu no nepieciešamajiem 14.8 miljoniem, pašlaik lielākās veselības ministrijas pakļautās izskata iespējas, samazināt izdevumus par 6.45% atbilstoši Ministru kabineta lēmumam.
Prognozējam, ka šāds solis nozīmēs, ka iestādēs tiks samazināts darbinieku skaits un nāksies atteikties no dažām iestāžu funkcijām.

Veselības ministrijas vadības un budžeta speciālistu šī rīta sanāksmē atkārtoti tiks runāts arī par pacienta maksājuma daļas palielinājumu stacionārajā un ambulatorajā aprūpe. 

Pastāv teorētiska iespēja palielināt to medicīnas pakalpojumu apjomu, ko valsts neapmaksā.

Ingrīda Circene: "Darbs rit, un nedēļas laikā esam atraduši septiņus miljonus latu, līdz nākamās nedēļas beigām atradīsim otrus septiņus. Pašlaik vēl ir grūti pateikt, kuras pozīcijas, kādā mērā tiks optimizētas, tomēr viens ir skaidrs, veselības aprūpe neoptimizēs līdzekļus un mediķu algu rēķina. Mēs darīsim to, kas mums šajā situācijā ir jādara!"

 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes