Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Ingrīda Circene atklāj jau piekto mazulim draudzīgo slimnīcu Latvijā

30.07.2003
Rīga, 30.07.2003 ? Šodien, Veselības ministre Ingrīda Circene atklāja mazulim draudzīgu slimnīcu Smiltenē. Mazulim draudzīgās slimnīcas statusu piešķir Veselības ministrijas Zīdīšanas veicināšanas komisija.

. Mazulim draudzīgās slimnīcas statusu piešķir Veselības ministrijas Zīdīšanas veicināšanas komisija.

Ingrīda Circene:" No šodienas Latvijā ir jau piecas mazulim draudzīgas slimnīcas - Aizkrauklē, Gulbenē, Valmierā, Saldū un tagad arī Smiltenē. Es ļoti priecātos, ja līdz 2004. gadam izdotos visas Latvijas dzemdību nodaļas piesaistīt šai starptautiskajā kustībai."

Mazulim draudzīgas slimnīcas iniciatīva ir ANO Bērnu fonda (UNICEF) un PVO izveidota starptautiska kustība ar mērķi veicināt bērnu zīdīšanu, īpašu uzmanību pievēršot zīdīšanas aizsardzības un veicināšanas praksei dzemdību palīdzības iestādēs. Uzsvars tiek likts uz to, lai arvien vairāk jauno māmiņu izvēlētos barot savu mazuli tikai ar krūti līdz 6 mēnešu vecumam un turpinātu zīdīšanu līdz bērns sasniedzis gada vecumu un ilgāk, tādejādi veicinot bērnu veselību.
 
Lai iegūtu Mazulim draudzīgās slimnīcas statusu, tiek veikta vērtēšana, kas balstās uz Globāliem kritērijiem un Desmit soļiem, kādi jāveic, lai tiktu nodrošināta bērna zīdīšana un pilnvērtīga attīstība.
 

UNICEF atbalsta mazulim draudzīgo slimnīcu iniciatīvu jau 6-7 gadus, tai skaita veikta slimnīcu vērtētāju apmācība, nodrošināta mediķu un citu profesionāļu dalība ārvalstu apmācību programmās. 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes