Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Ingrīda Circene un Māris Gulbis apmeklēs Narkoloģijas centru

30.07.2003
Rīga 30.07.2003 ? Rīt, 31.jūlijā Veselības ministre Ingrīda Circene un Iekšlietu ministrs Māris Gulbis darba vizītē apmeklēs Narkoloģijas centru. Abi ministri apskatīs Narkoloģijas centru, kā arī ar centra speciālistiem pārrunās jautājumus, kā kopīgi cīnītie pret alkoholisma izplatību Latvijā un tā izraisītajām sekām.

s jautājumus, kā kopīgi cīnītie pret alkoholisma izplatību Latvijā un tā izraisītajām sekām.

Iecere apmeklēt Narkoloģijas centru, radās pēc abu ministru tikšanas, kad Ingrīda Circene un Māris Gulbis apsprieda Alkohola patēriņa mazināšanas un alkoholisma ierobežošanas programmu 2004-2008.gadam, kas ir alkohola lietošanas kaitīgo seku mazināšanas valsts kopīgas rīcībpolitikas daļa. Tikšanās reizē ministri atzina, ka alkoholisma lietošanas izraisītās, negatīvās sekas vienlīdz smagi ietekmē gan veselības, gan iekšlietu sfēru.

Ingrīdu Circene: "Par to, ka alkoholisms ir nopietna problēma, liecina vairāk kā 30 00 Narkoloģijas centra uzskaitē esošie alkoholiķi, kas ir apmēram piektā daļa no visiem. Nopietna problēma ir alkohola lietošanas popularitāte jauniešu vidū, tādēļ mums jādara maksimāli iespējamais, lai jaunieši laikus saprastu alkohola lietošanas ietekmi uz cilvēka dzīvi un veselību. Veselības mācības stundas varētu būt tā vieta, kur ar jauniešiem tiktu pārrunāti ar alkoholismu saistītie jautājumi."

Žurnālisti ir aicināti kopīgi ar Veselības un Iekšlietu ministriem, rīt, 31.jūlijā, plkst 14.00 apmeklēt Narkoloģijas centru (Hospitāļu iela 55). Pēc centra apskates ministri īsi atbildēs uz interesējošajiem jautājumiem.

Pēc centra apskates Veselības ministre Ingrīda Circene dosies uz ministriju, lai plkst.15.00, piedalītos Nacionālās alkoholisma ierobežošanas padomes sēdē.
Padomes dalībnieku pārstāvētās institūcijas ir sagatavojušas priekšlikumus iespējamām  izmaiņām likumdošanā.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes