Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrs lielo slimnīcu galvenās māsas informē par plānoto algu paaugstinājumu

26.01.2005
26.01.2005. - Veselības ministrs Gundars Bērziņš šodien tikās ar sešu Latvijas lielāko slimnīcu galvenajām māsām, informējot māsas par ministrijas paveikto, izstrādājot medicīnas darbinieku darba samaksas paaugstināšanas grafiku.

ām, informējot māsas par ministrijas paveikto, izstrādājot medicīnas darbinieku darba samaksas paaugstināšanas grafiku.

Medicīnas darbinieku darba samaksas paaugstināšana tiks realizēta piecu gadu programmas ietvaros, paaugstinot darba samaksu ik pēc pusgada līdz 2006.gada beigām, vēlāk algas paaugstināšanu veicot reizi gadā. Ministrija piedāvā esošo medicīnas darbinieku vidējo darba samaksu - 190 latus, no šā gada 1.jūlija paaugstināt par 25%. Plānots, ka medicīnas darbinieku vidējā darba samaksa tiks piesaistīta vidējai darba algai valstī, piemērojot īpašu koeficientu.

Programma medicīnas darbinieku darba samaksas paaugstināšanai tiks izstrādāta līdz šā gada martam, bet Ministru kabinets to varētu apstiprināt līdz maijam, lai jau no 1.jūlija uzsāktu medicīnas darbinieku darba samaksas paaugstināšanu. Šogad šim mērķim tiks izlietota daļa no veselības aprūpes krīzes novēršanai paredzētajiem papildus piešķirtajiem 34,5 miljoniem latu.

"Pirmais solis darba samaksas paaugstināšanā, protams, neatrisinās visas mediķu vajadzības, taču tas ir sākums nākotnei. Es kā ministrs vasarā negaidu mediķu sajūsmas asaras, taču sapratni, ka visas problēmas uzreiz kā ar burvju nūjiņas palīdzību atrisināt nav iespējams," sarunā ar slimnīcu galvenajām māsām atzina ministrs Gundars Bērziņš.

Medicīnas māsas atzinīgi novērtēja šodien ar ministru uzsākto dialogu, norādot, ka nereti sabiedrībā medmāsas profesija tiek piemirsta un "nolikta zemākā pakāpē". Māsas rosināja ministriju domāt ne tikai par darba samaksas jautājumiem, bet arī par kadru resursiem un iespējām šajā profesijā piesaistīt gados jaunus speciālistus pēc skolas beigšanas. Savukārt ministrs vairākkārt uzsvēra, ka medicīnā vienlīdz svarīga ir gan medmāsa, gan ārsts un citi strādājošie. Šobrīd ministrijā darbojas darba grupa, kas izstrādā cilvēkresursu attīstības pamatnostādnes, cita starpā arī domājot par mediķu izglītību un motivējošiem apstākļiem jaunu kadru piesaistei.

Sarunā ar ministru piedalījās slimnīcu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas galvenā māsa Iluta Lielāmure, klīniskās slimnīcas šGaiļezers" galvenā māsa Regīna Barone, Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūras galvenā māsa Velta Grīnberga, P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas galvenā māsa Vera Buivide, Daugavpils reģionālās slimnīcas galvenā māsa Iraīda Balode un Liepājas pilsētas centrālās slimnīcas galvenā māsa Dzintra Vecbaštika.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes