Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrs iepazīstina pensionārus ar jauno finansēšanas kārtību

20.01.2005
20.01.2005. - Šodien, 20.janvārī, veselības ministrs Gundars Bērziņš kopā ar ministrijas speciālistiem tiksies ar Latvijas Pensionāru federācijas pārstāvjiem, lai informētu tos par jauno šVeselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību" un tajā paredzētajām izmaiņām, kā arī par medikamentu pieejamību pacientiem.

finansēšanas kārtību" un tajā paredzētajām izmaiņām, kā arī par medikamentu pieejamību pacientiem.

Jaunā šVeselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība" stāsies spēkā šā gada 1.aprīlī un paredz izmaiņas pacientu maksājumos. Ja pacientu iemaksa pie ģimenes ārsta paliks līdzšinējā līmenī, proti, 0,50 Ls, tad maksa pie speciālista ar ģimenes ārsta nosūtījumu palielināsies no 0,50 Ls uz 2Ls. Ļoti būtisks uzlabojums jaunajos noteikumos ir tas, ka sākot ar 1.aprīli speciālists drīkstēs nosūtīt pacientu pie cita speciālista.

Jautājumā par medikamentu pieejamību ikvienam ir svarīgi apzināties, ka to nosaka vairāki faktori. No tiem būtiskākie ir medikamenta esamība tirgū, medikamenta cena, valsts līdzdalība zāļu apmaksāšanā, kā arī zāļu piederība recepšu vai bezrecepšu zālēm, kas Latvijas situācijā ir īpaši būtiska ģimenes ārstu un speciālistu pieejamības problēmu dēļ. Kā jau iepriekš ir uzsvēris veselības ministrs, arī šī problēma ir jārisina kompleksi kopā ar pārējām problēmām veselības aprūpes nozarē.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes