Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Ministru kabineta komiteja akceptē higiēnas prasības izglītības iestādēm

08.07.2003
Rīga, 07.07.2003 ? Šodien, Ministru kabineta komitejas sēdē tika akceptēti Veselības ministrijas precizētie Ministru kabineta (MK) noteikumu projekti "Grozījumi Ministru kabineta 2002.gada 27.decembra noteikumos Nr.596 "Higiēnas prasības izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas" un MK noteikumi "Grozījumi Ministru kabineta 2002.gada 27.decembra noteikumos Nr.610 "Higiēnas prasības vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības un profesionālās izglītības iestādēm".

bas vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības un profesionālās izglītības iestādēm".

Precizētos noteikumus Veselības ministrija izstrādājusi ņemot vērā rajonu izglītības pārvalžu un Valsts Sanitārās inspekcijas sniegto informāciju par līdzšinējo noteikumu normu īstenošanas reālajām iespējām.

Noteikumu projektos precizētas prasības no jauna būvējamās un rekonstruējamās izglītības iestādēm. No noteikumu projektiem izslēgtas tādas tiesību normas, kuru īstenošanai izglītības pārvaldes prasījušas papildu budžeta līdzekļus. Savukārt, noteikumi saglabā tiesību normas, kas absolūti nepieciešamas infekcijas slimību profilaksei izglītības iestādēs un kuru finansēšana ir iespējama pašvaldību rīcībā esošā budžeta ietvaros.

Šajos grozījumos tiek ievērojami mīkstinātas higiēnas prasības, un tās ir vājākas, kā jebkuras iepriekšējās, kas bijušas izglītības iestādēm, tādēļ veselības ministrija uzskata, ka nopietni ir jādomā par līdzekļu piesaisti izglītības iestādēm.

Starpministriju saskaņošanas procesā, Veselības ministrija saņēma Finanšu ministrijas un Latvijas Pašvaldību savienības atbalstu projektu tālākai virzībai.

Noteikumi projekti par Higiēnas prasībām izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas un Higiēnas prasībām vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības un profesionālās izglītības iestādēm, tiks skatīti Ministru kabineta sēdē, rīt 8.jūlijā.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes