Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Helsinkos Eiropas valstu veselības ministri runā par garīgo veselību

12.01.2005
12.01.2005. - No 12.janvāra līdz 15.janvārim Helsinkos Veselības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Rinalds Muciņš piedalās Pasaules Veselības organizācijas (PVO) rīkotajā ministru konferencē par garīgo veselību. Šī ir pirmā tik liela mēroga konference par garīgo veselību Eiropā un tajā ir aicināti piedalīties visu 52 PVO Eiropas Reģiona valstu veselības ministri un citas šīs jomas augstās amatpersonas.

ties visu 52 PVO Eiropas Reģiona valstu veselības ministri un citas šīs jomas augstās amatpersonas.

Konferences galvenais mērķis ir apstiprināt garīgās veselības deklarāciju, kā arī Eiropas Rīcības plānu, par kuru diskusijas norisinājās jau iepriekšējā gadā. Šie abi dokumenti būs galvenais pamats garīgās veselības politikas attīstībai PVO Eiropas Reģionā tuvākajos piecos gados, arī Latvijā.

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas reģiona direktors Marks Danzons (Marc Danzon) konferences atklāšanā uzsvēra, ka šobrīd pārāk bieži  sabiedrība cilvēkus ar garīga rakstura problēmām uztver ar bailēm un nepatiku. Pārāk bieži šiem cilvēkiem netiek sniegta atbilstoša aprūpe un palīdzība, cilvēki slīgst depresijā, izdara pašnāvības. Bet patiesībā katrs ceturtais no mums dzīves laikā var saskarties ar garīga rakstura problēmām, un daudzas valstis arī atzīst nepieciešamību ieviest daudz efektīvāku politiku šajā jomā. Mums ir nepieciešams daudz ātrāks progress, uzsvēra Danzons.

Veselības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Rinalds Muciņš uzsver, ka arī Latvijā situācija garīgās veselības nozarē ir sarežģīta. Šobrīd Latvijā uz 100 000 iedzīvotājiem ir 2670 cilvēku ar dažādām psihiskām saslimšanām. Problēma ir arī lielais pašnāvību skaits, piemēram, 2003.gadā pašnāvību izdarīja 604 cilvēki. Problēma ir arī sabiedrības un pat mediķu negatīvā un noraidošā attieksme pret cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem.

Konferencē piedalīsies ne tikai veselības ministri, bet arī citi ministriju pārstāvji, kā arī nozares eksperti, pētnieki un psihologi, kas uzstāsies arī ar saviem referātiem.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes