Izdrukāts no: //www.vm.gov.lv//www.vm.gov.lv/lv/aktualitates/preses_relizes/837_ventspils_slimnica_sak_apgut_eiropas_lidzeklus/

Ventspils slimnīca sāk apgūt Eiropas līdzekļus

 
12.01.2005

12.01.2005. - Šodien svinīgi tika parakstīts līgums par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējuma piešķiršanu Ventspils slimnīcas izstrādātajam projektam, kas paredz optimizēt neatliekamās medicīniskās palīdzības pakalpojumu sniedzēju struktūru pilsētā.

tliekamās medicīniskās palīdzības pakalpojumu sniedzēju struktūru pilsētā.
 
Paredzēts, ka ERAF līdzfinansētā projekta ietvaros Ventspils pilsētas slimnīca tiks izvietota vienotā ēku kompleksā. Lai to varētu īstenot, plānots būvēt jaunu Ventspils pilsētas slimnīcas korpusu un rekonstruēt esošo uzņemšanas nodaļu tā, lai tā atbilstu visām mūsdienu prasībām, kas nepieciešamas kvalitatīvas neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai. Šobrīd Ventspils slimnīca ir izvietota divos atsevišķos ēku kompleksos, kas atrodas Ventas upes pretējos krastos 8 km attālumā viens no otra, tāpēc šobrīd Venstipls slimnīcā abās ēkās vairāki veselības aprūpes pakalpojumi tiek dublēti. Jaunais četru stāvu slimnīcas korpuss tiks pabeigts līdz 2006.gada nogalei.

Veselības ministrs Gundars Bērziņš svinīgajā līguma parakstīšanas ceremonijā uzsvēra, ka pašreizējā situācijā veselības aprūpē svarīgi ir pieņemt saprātīgus lēmumus un uzsākt slimnīcu modernizāciju procesus. Eiropas līdzekļu apgūšana Ventspils slimnīcā ļaus pielikt punktu vairākus gadus ilgušajā slimnīcas optimizācijas procesā.

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs norādīja, ka jau vairākus gadus pašvaldība ir darījusi visu iespējamo, lai padarītu efektīvu un optimālu slimnīcas darbu.

Veselības ministrijas izstrādātā "Nacionālā programma veselības aprūpes jomā 2004.-2006.gadam" paredz, ka Ventspils slimnīcas projekta kopējās izmaksas būs 1 860 000 Ls, no kuriem 1 120 000 Ls būs ERAF līdzfinansējums, 460 000 Ls ?pašvaldības SIA "Ventspils slimnīca" pašu finansējums un 280 000 Ls ? Ventspils pašvaldības finansējums.