Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Parakstīts pirmais līgums ERAF līdzekļu apgūšanai veselības nozarē

11.01.2005
10.01.2005. - Šodien, 10.janvārī, tika parakstīts pirmais trīspusējais līgums par Eiropas Reģionālās Attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējuma apgūšanu veselības nozarē. Pirmā ERAF līdzekļus apgūt uzsāka Bērnu klīniskās universitātes slimnīca "Nacionālās programmas veselības aprūpes jomā 2004.-2006.gadam" ietvaros apstiprinātā projekta realizācijai. Projektā paredzēta rekonstrukcijas darbu veikšana, kā arī medicīnas iekārtu un aprīkojuma iegāde neatliekamās palīdzības nodaļā un uzņemšanas nodaļā.

ī medicīnas iekārtu un aprīkojuma iegāde neatliekamās palīdzības nodaļā un uzņemšanas nodaļā.

Kopējās projekta izmaksas ir Ls 810 460, ERAF līdzfinansējums projekta ietvaros ir 77,2% jeb Ls 625 968, valsts budžeta dotācija ? Ls 156 492, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas līdzfinansējums ? Ls 28 000. Paredzēts, ka projekts tiks realizēts līdz 2005.gada beigām.

Paredzēts, ka ERAF līdzfinansētā projekta realizācija Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā uzlabos un patstāvīgi pilnveidos neatliekamās palīdzības un ambulatori sniegto ārstniecības pakalpojumu orientāciju uz mazo pacientu un viņa vecākiem, kas jau šobrīd tiek virzīta uz bērniem draudzīgas vides veidošanu un uzturēšanu slimnīcā.

Veselības ministrs Gundars Bērziņš uzsvēra, ka nākamā Bērnu slimnīcas attīstības projekta uzsākšanas gaita nebūs tik ilga un grūta, optimistiskajā variantā jaunu un modernu operāciju bloku slimnīca varētu sagaidīt jau 2006.gada nogalē.

Finanšu ministrs Oskars Spurdziņš līguma svinīgajā parakstīšanas ceremonijā norādīja, ka šī projekta uzsākšana ir pirmais nopietnais solis slimnīcu kapacitātes paaugstināšanai, efektīvi izmantojot esošos un pieejamos finanšu resursus.


(Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vadītājs Dzintars Mozgis, Veselības ministrijas valsts sekretārs Uldis Līkops un Centrālās finanšu un līguma aģentūras direktors Armands Eberhards)


(finanšu ministrs Oskars Spurdziņš, veselības ministrs Gundars Bērziņš, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vadītājs Dzintars Mozgis)

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes