Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrs aicina mediķus uzticēties viņa darbam

14.12.2004
14.12.2004 - Veselības ministrs Gundars Bērziņš šodien nosūtījis atbildes vēstuli Latvijas Republikas Anesteziologu un reanimatologu asociācijai, kura lūdza jauno veselības ministru informēt par turpmāko veselības aprūpes politiku, īpaši mediķu algu jautājumā. Par ministra parakstīto vēstuli ministrijas valsts sekretārs Uldis Līkops šodien informēja Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) un Veselības ministrijas Izlīgšanas komisijas sēdē.

darbinieku arodbiedrības (LVSADA) un Veselības ministrijas Izlīgšanas komisijas sēdē.

Vēstulē ministrs Gundars Bērziņš uzsver, ka medicīnas darbinieku darbs četrpadsmit neatkarības gados nav ticis pienācīgi novērtēts, jo allaž ir bijuši kādi citi, šķietami svarīgāku problēmu risināšanas periodi. Tomēr šodien ir zināms risinājums, lai pieliktu punktu haosam, kas līdz šim valdījis medicīnā.

Ministrs norāda, ka tie 34,5 miljoni latu, ko valdība nākamā gada valsts budžetā iecerējusi papildus ieguldīt veselības aprūpes nozarē, tiks novirzīta definētajām prioritātēm ? primārajai veselības aprūpei, neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai, kompensējamiem medikamentiem un ārstniecības personu algu palielinājumam.

Tā kā valstij ir vajadzīgs un svarīgs katrs anesteziologs, ķirurgs, medmāsa vai ģimenes ārsts, tad kopīgi ar Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrību, Latvijas Ārstu biedrību un Rīgas Stradiņa universitāti ir uzsākts darbs, lai izstrādātu rīcības plānu veselības aprūpes attīstībai nākamajiem pieciem gadiem un programmu ārstniecības personu algu palielinājumam 2005. un 2006. gadam, paredzot algu pārskatīšanu ik pusgadu un uzsākot tās realizāciju ar 2005. gada 1. jūliju.

"Sistēmisku lēmumu trūkums un politiķu mazdūšība līdz šim ir veicinājuši sadrumstalotību Jūsu pašu vidū, daudzo mediķu profesionālo asociāciju darbības centrā izvirzot cīņu par katras grupas izdzīvošanu. Tomēr krīzes risinājuma atslēga ir meklējama vienotībā. Aicinu savstarpēji saskaņot savas prasības un rīcību, lai mazāk būtu aizvainojamu par to, ka kādam izdevies panākt vairāk!", teikts ministra parakstītajā vēstulē.

Ministrs Gundars Bērziņš uzsver, ka "šobrīd viegli ir atrast iemeslus konfliktiem un demonstrēt nepiekāpību. Tomēr tieši šodien Jūsu darbs un pieredze visvairāk ir nepieciešami pacientiem. Pieņemsim tādus lēmumus krīzes pārvarēšanā, lai ilgtermiņa ieguvēji būtu visi - sabiedrība, mediķi, pacienti un Latvijas valsts".

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes