Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrs Gundars Bērziņš tiksies ar KNAB vadītāju

10.12.2004
10.12. 2004. - Pirmdien, 13.decembrī, pēc veselības ministra Gundara Bērziņa iniciatīvas notiks ministra un Korupcijas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Alekseja Loskutova tikšanās.

ministra un Korupcijas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Alekseja Loskutova tikšanās.  

Abas amatpersonas tikšanās laikā pārrunās turpmākās sadarbības iespējas, likumdošanas sakārtošanā korupcijas mazināšanā veselības aprūpē, kā arī par sadarbību Veselības ministrijā nākotnē, iespējams, veidojot Pretkorupcijas un audita departamentu.

Veselības ministrija jau informēja, ka oktobrī Londonā notika Eiropas Savienības rīkota konference par krāpšanas un korupcijas apkarošanu veselības aprūpē Eiropā. Šajā konferencē piedalījās arī toreizējais veselības ministrs Rinalds Muciņš un KNAB priekšnieks Aleksejs Loskutovs. Konferences dalībnieki vienojās, ka ir nepieciešams izstrādāt vienotus principu, kurus būtu jāievēro visām dalībvalstīm korupcijas apkarošā veselības aprūpes nozarē. Konferencē tika uzsvērts, ka korupcija un krāpšana veselības aprūpē ir nopietna problēma visā Eiropā, īpaši jaunajās Eiropas Savienības dalībvalstīs. ES speciālisti lēš, ka katru gadu nelegālie maksājumi veselības aprūpes nozarē visā Eiropas Savienībā ir apmēram 60 ? 80 miljardi eiro. Tomēr konferencē tika arī uzsvērts, ka šādas problēmas pastāv visās ES dalībvalstīs, arī augsti attīstītās valstis nav pasargātas no korupcijas problēmām, tāpēc visām ES valstīm kopīgi ir jādomā, kā to apkarot. Piemēram, Anglijā 3 ? 10% no kopējā veselības aprūpes budžeta sastāda slēptie jeb nelegālie maksājumi.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes