Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrs pasniedz Atzinības rakstu Tuberkulozes centra vadītājiem

01.12.2004
01.12.2004 - Veselības ministrs Rinalds Muciņš šodien pasniedza Veselības ministrijas Atzinības rakstu Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūras direktoram Jānim Leimanim un Pasaules Veselības organizācijas sadarbības centra multirezistentās tuberkulozes pētniecībai un izglītošanai direktorei Vairai Leimanei. Ministrs Jānim Leimanim izteica atzinību par ieguldīto darbu Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūras izveidošanā, kā arī par veiksmīgo darbu tuberkulozes slimnieku ārstēšanā. Vairai Leimanei ministrs Rinalds Muciņš izteica atzinību par starptautisko sadarbību, veiksmīgo darbu tuberkulozes speciālistu izglītībā un nozares pētniecības veicināšanā.

sko sadarbību, veiksmīgo darbu tuberkulozes speciālistu izglītībā un nozares pētniecības veicināšanā.
 
Ministrs Rinalds Muciņš īpaši atzīmēja abu personu paveikto tuberkulozes kā slimības izskaušanā, likvidācijā un kontrolē mūsu valstī, tam veltot daudzus savas dzīves gadus. "Man ir patiess prieks, ka šī bīstamā infekcijas slimība ar katru gadu mazinās un tas ir spējīgu mediķu un vadītāju nopelns," atzina Rinalds Muciņš.

Lai arī vēl aizvien Latvijā ir augsts saslimstības līmenis saslimšanā ar tuberkulozi, ko veicina iedzīvotāju ekonomiskais un sociālais stāvoklis, tomēr ik gadus mūsu valstī saslimstība ar tuberkulozi mazinās. Latvijā 2003.gadā ir reģistrēti 1481 pirmreizējās saslimšanas gadījumi ar visu formu tuberkulozi, kas ir par 59 gadījumiem mazāk nekā 2002.gadā. Uzlabojoties diagnostikai un medicīniskajām tehnoloģijām, šī infekciju slimība tiek atklāta agrīnā stadijā, kā arī daudz īsākā laika periodā cilvēks atkal atgūst veselību.

Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūra tika izveidota apvienojot tajā Tuberkulozes un plašu slimību valsts centru, Rēzeknes tuberkulozes slimnīcu, Cēsu tuberkulozes slimnīcu, tuberkulozes slimnīcu "Ceplīši" un tuberkulozes slimnīcu "Lielbērze". Šomēnes Jānis Leimanis uz vietas iepazīstas ar situāciju minētajās iestādēs, lai kopīgi ar slimnīcu pārstāvjiem risinātu nākotnes attīstības jautājumus.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes