Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Abu Rīgas bērnu slimnīcu klīniku vadītāji atbalsta ideju par bērnu slimnīcu apvienības veidošanu

30.11.2004
30.11.2004. - Vakar, 29.novembrī, Veselības statistikas un medicīnu tehnoloģiju aģentūrā notika paplašinātā Veselības ministrijas izveidotās Rīgas pilsētas bērnu stacionāro ārstniecības iestāžu struktūrplāna izstrādāšanas un ieviešanas darba grupas sanāksme, kurā kopā bija aicināti abu Rīgas bērnu slimnīcu klīniku vadītāji, lai pārrunātu iespēju vienā slimnīcu apvienībā iekļaut bērnu klīnisko slimnīcu šGaiļezers" un Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu.

ātu iespēju vienā slimnīcu apvienībā iekļaut bērnu klīnisko slimnīcu šGaiļezers" un Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu.

Šobrīd darba grupa jau ir izstrādājusi savu vīziju par Rīgas bērnu slimnīcu apvienības veidošanu un attīstību nākotnē. Ar šo vīziju tika iepazīstināti arī abu slimnīcu klīniku vadītāji. Darba grupas pārstāvji vēlreiz uzsvēra, ka ne Veselības ministrijai, ne arī darba grupai nekad nav bijusi pat doma kādu no šīm slimnīcām slēgt vai likvidēt.

Paplašinātās sanāksmes dalībnieki pēc savstarpējām diskusijām arī kopīgi nonāca pie secinājuma, ka šādas apvienības izveidošana ir ļoti izdevīga abām bērnu slimnīcām, jo, pirmkārt, gan abu bērnu slimnīcu, gan Veselības ministrijas galvenais mērķis šādas apvienības izveidošanai ir viens, proti, maksimāli kvalitatīvas un efektīvas veselības aprūpes sniegšana bērniem. Otrkārt, šādas Rīgas bērnu slimnīcu apvienības izveidošana ir arī pašām bērnu slimnīcām daudz izdevīgāka nekā apvienību veidošana ar lielajām Rīgas daudzprofilu slimnīcām.

Darba grupas paplašinātā sanāksme noslēdzās ar vienprātīgu atbalstu šādas apvienības izveidei. Turklāt sanāksmes laikā abu slimnīcu pārstāvji arī secināja, ka viņi nekad nav bijuši un nebūs konkurenti savā jomā atšķirībā no lielajām Rīgas daudzprofilu slimnīcām.

Veselības ministrijas izveidotajā Rīgas pilsētas bērnu stacionāro ārstniecības iestāžu struktūrplāna izstrādāšanas un ieviešanas darba grupā darbojas Veselības statistikas un medicīnu tehnoloģiju aģentūras direktors Egīls Lavendelis, Bērnu klīniskās slimnīcas šGaiļezers" valdes priekšsēdētājs Sandis Kaidaks un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dzintars Mozgis.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes