Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrs Rinalds Muciņš lasa lekciju jaunajiem mediķiem

29.11.2004
29.11.2004. - Sestdien, 26.novembrī, Kuldīgā veselības ministrRinalds Muciņš piedalījās Starptautiskās Medicīnas Studentu Asociācijas Federācijas Latvijas organizācijas (IFMSA Latvija) rīkotajā ikgadējā mācību seminārā jaunajiem biedriem, kurā lasīja lekciju par esošo situāciju veselības aprūpē, kā arī par nākotnes perspektīvām.

urā lasīja lekciju par esošo situāciju veselības aprūpē, kā arī par nākotnes perspektīvām.

Savā lekcijā ministrs iepazīstināja jaunos mediķus ar Ambulatorās un stacionārās aprūpes pakalpojumu sniedzēju attīstības programmu jeb struktūrplānu s kā vienu no galvenajām veselības aprūpes attīstības perspektīvām, kas lielā mērā palīdzēs sakārtot veselības aprūpes struktūru valstī.

Ministrs arī skaidroja, kāpēc izmaksas veselības aprūpē arvien pieaug. To veicina ne tikai dzīves līmeņa celšanās, veselības aprūpes kvalitātes uzlabošanās, strauja medicīnisko tehnoloģiju attīstība, sabiedrības novecošanās, bet arī iedzīvotāju savlaicīga nerūpēšanās par savu veselību. Jaunos ārstus ministrs aicināja īpašu uzmanību veltīt arī savu pacientu izglītošanai par iespējām saglabāt savu veselību.

Kā iespējamos situācijas risinājumus veselības aprūpes izmaksu pieauguma samazināšanai, ministrs minēja cenu regulēšanu un sabalansēšanu, ārstniecības iestāžu un tehnoloģiju regulēšanu, izmaksu pārcelšanu no valsts uz privāto sektoru un ģimenes ārstu struktūras stiprināšanu, kas turpmāk kalpotu kā švārtu vērēji" pie speciālistiem.

Starptautiskās Medicīnas Studentu Asociācijas Federācijas Latvijas organizācija (IFMSA Latvija) ir lielākā neatkarīga medicīnas studentu organizācija Latvijā, kas dibināta 2000.gadā un kurā darbojas gan Latvijas Universitātes, gan Rīgas Stradiņa universitātes medicīnas studenti. Organizācijas galvenais mērķis ir aizstāvēt medicīnas studentu intereses, veicināt sabiedrības veselību, rosinot medicīnas studentu zinātnisko un profesionālo apmaiņu.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes