Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Veselības ministrs Rinalds Muciņš pārrunā struktūrplāna ieviešanu Liepājā

29.11.2004
29.11.2004. - Piektdien, 26.novembrī veselības ministrs Rinalds Muciņš kopā ar valsts sekretāru Uldi Līkopu darba vizītes ietvaros Liepājā tikās ar Liepājas domes priekšsēdētāju Uldi Sesku un pārrunāja jautājumus, kas saistīti ar Ambulatorās un stacionārās aprūpes pakalpojumu sniedzēju attīstības programmas jeb struktūrplāna ieviešanu Liepājā. Sarunu rezultātā tika nolemts izveidot darba grupu struktūrplāna ieviešanas rīcības plāna izstrādei, kurā darbosies pašvaldības, Liepājas Centrālās slimnīcas un ministrijas pārstāvji.

ības plāna izstrādei, kurā darbosies pašvaldības, Liepājas Centrālās slimnīcas un ministrijas pārstāvji.

Tikšanās laikā Rinalds Muciņš uzsvēra, ka Liepāja ir trešā lielākā pilsēta Latvijā pēc Rīgas un Daugavpils, kur plānots uzsākt struktūrplāna ieviešanu. Liepājas Centrālā slimnīca jau pirms desmit gadiem iesniegusi Veselības ministrijā savu struktūrplānu. Kā uzsvēra Veselības ministrijas valsts sekretārs U.Līkops, Liepājai šajā jomā jau ir zināma pieredze, piemēram, veiksmīgais piemērs ar bērnu slimnīcas pievienošanu Liepājas Centrālajai slimnīcai.

Veselības ministrs tikšanās laikā arī uzsvēra, ka strukūrplāna galvenais ieguvums būs pakalpojumu kvalitātes uzlabošanās. Struktūrplānā paredzēts koncentrēt stacionārās veselības aprūpes resursus, decentralizēt resursus ambulatorajā veselības aprūpē un uzlabot neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbību.

Darba vizītes noslēgumā Veselības ministrs Rinalds Muciņš apmeklēja arī Liepājas Centrālo slimnīcu, kur ne tikai tikās ar tās vadību un darbiniekiem, bet apmeklēja arī 26.novembra avārijā cietušos, kas ārstējās Liepājas slimnīcā pēc kravas automašīnas un pasažieru autobusa sadursmes Rīgas-Liepājas šosejas 142.kilometrā, kurā kopumā dažāda veida traumas guva 27 cilvēki.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes