Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Igaunijas Sociālo lietu viceministrs iepazinies ar Latvijas veselības aprūpi

13.11.2004
13.11.2004 - Šīs nedēļas beigās, 11.un 12.novembrī, darba vizītē Latvijā bija ieradies Igaunijas Sociālo lietu viceministrs Kulvars Mands (K?lvar Mand), kurš izrādīja lielu interesi par Latvijas veselības aprūpes nozari un ar interesi sekoja mūsu valsts iecerēm realizēt struktūrplānu. Igaunijas ministrs arī norādīja savas valsts būtiskākās kļūdas struktūrplāna realizācijā un aicināja Latviju tās nepieļaut.

ādīja savas valsts būtiskākās kļūdas struktūrplāna realizācijā un aicināja Latviju tās nepieļaut.  

Darba vizītes ietvaros veselības ministrs Rinalds Muciņš iepazīstināja Igaunijas kolēģi ar Latvijas Veselības ministrijas struktūru un funkcijām, ministrijas pakļautības iestādēm un to lomu veselības aprūpes sistēmā, kā arī ar valsts prioritātēm veselības aprūpes nozarē. Runājot par problēmām, kas skar veselības nozari, abi ministri secināja, ka abās kaimiņvalstīs problēmas medicīnā ir ļoti līdzīgas ? nepietiekamais finansējums veselības aprūpei, medicīnisko pakalpojumu cenas neatbilstība reālajai situācijai, kā arī medicīniskā personāla trūkums, kurā daļēji vainojama mediķi aizplūšana uz ārzemēm.

Igaunijas Sociālo lietu viceministrs viesojās arī Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūrā (VOAVA), kurā tika iepazīstināts ar VOAVA darbības sfēru, specifiku un galvenajām funkcijām veselības aprūpes valsts budžeta administrēšanā.

Lai iepazītos ar Latvijas veselības nozari klātienē, Igaunijas Sociālo lietu viceministrs viesojās arī P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā un Kuldīgas slimnīcā.

Viesojoties abu valstu pierobežas pilsētā Valkā, ministri kopīgi ar pašvaldību pārstāvjiem pārrunāja konkrētas sadarbības iespējas starp Valkas un Valgas pašvaldībām un abās pilsētās esošajām slimnīcām. Tā kā slimnīcas ir pašvaldību īpašumā, pašvaldībām ir jāvienojas par abpusējās sadarbības nepieciešamību un tās principiem. Lai šo jautājumu risinātu, ir izveidota īpaša darba grupa. Gan Latvijas, gan Igaunijas veselības ministri ir ieinteresēti šajā sadarbībā un no savas puses darīs visu iespējamo, lai tā tiktu veicināta.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes