Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Ministrija aicina būt uzmanīgiem, dodoties uz Pleskavas apgabalu

01.11.2004
01.11.2004 - Krievijas plašsaziņas līdzekļos pieejamā Pleskavas Sanitāri epidemioloģiskā dienesta informācija liecina, ka kopš šī gada augusta Pleskavas pilsētā novērots augsts iedzīvotāju saslimstības pieaugums ar A Hepatītu. Šī infekcijas skārusi aptuveni 300 cilvēkus un lielākā daļa no tiem saslimuši septembrī. Oficiāla informācija no Krievijas puses par šiem saslimšanas gadījumiem nav saņemta.

tembrī. Oficiāla informācija no Krievijas puses par šiem saslimšanas gadījumiem nav saņemta.

Pēc Veselības ministrijas rīcībā esošās informācijas, Pleskavā ir izveidota ārkārtas komisija situācijas noskaidrošanai un attiecīgo pretepidēmisko pasākumu nodrošināšanai. Iedzīvotājiem ieteikts neizmantot nevārītu ūdensvada ūdeni, kā arī ūdeni no decentralizētiem ūdensapgādes tīkla avotiem.

Neraugoties uz to, ka saslimušo skaits Pleskavā nav liels un šobrīd situācija tiek kontrolēta, Veselības ministrija un Sabiedrības veselības aģentūra aicina iedzīvotājus, kuri tuvākajā laikā gatavojas doties uz Pleskavu, rūpīgi ievērot piesardzības pasākumus. Lai izvairītos no saslimšanas ar A hepatītu, ieteicams dzert tikai vārītu ūdeni, bieži un rūpīgi mazgāt rokas ar ziepēm, nelietot tādus termiski neapstrādātus pārtikas produktus un dzērienus, kas var saturēt ūdensvada ūdeni, vērsties pie ārsta, ja ir parādījušies saslimšanas simptomi.

Savukārt, iedzīvotājiem, kuri pēdējā laikā uzturējušies Pleskavā, būtu rūpīgi jāseko līdzi savam veselības stāvoklim un, parādoties saslimšanas simptomiem, nekavējoties jāvēršas pie ģimenes ārsta.

A hepatītam raksturīgie simptomi ir pēkšņs drudzis, nespēks, apetītes zudums, slikta dūša, vēdera sāpes. Pēc dažām dienām šiem simptomiem seko dzeltenā kaite. Slimības gaita var būt no vieglas, kas ilgst 1 ? 2 nedēļās, līdz ļoti smagai saslimšanai vairāku mēnešu garumā.

Inficēties ar A hepatītu var kontaktējoties ar inficētu cilvēku vai arī lietojot uzturā ar A hepatīta vīrusu inficētu ūdeni vai pārtiku.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes