Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Anesteziologu vidū nav vienprātības par Veselības ministrijas izteikto piedāvājumu palielināt algas no 1.novembra

29.10.2004
29.10.2004 - Vakar vēlā pēcpusdienā Veselības ministrijas valsts sekretārs Uldis Līkops tikās ar Latvijas Anesteziologu un reanimatologu (LARA) asociācijas valdes pārstāvjiem, lai vēlreiz apliecinātu, ka spiedīgajos finansiālos apstākļos Veselības ministrija ir radusi iespēju palielināt anesteziologu-reanimatologu algas no 1.novembra, kā arī lai uzklausītu Latvijas Anesteziologu un reanimatologu (LARA) asociācijas valdes viedokli un uzklausītu viņu priekšlikumus.

no 1.novembra, kā arī lai uzklausītu Latvijas Anesteziologu un reanimatologu (LARA) asociācijas valdes viedokli un uzklausītu viņu priekšlikumus.

Veselības ministrijas valsts sekretārs vēlreiz uzsvēra, ka Veselības ministrija ir radusi iespēju no 1.novembra ārstiem anesteziologiem-reanimatologiem maksāt 400 latus pirms nodokļu nomaksas, anestezioloģijas māsām - 200 latus, bet jaunākajam medicīniskajam personālam - 150 latus. Turklāt no nākamā gada 1.janvāra ministrija piedāvā ārstiem maksāt 500 latus pirms nodokļu nomaksas, māsām - 300 latus, bet jaunākajam personālam - 200 latus. Tāpat Veselības ministrija apņēmusies arī nākotnē pakāpeniski palielināt ne tikai anesteziologu-reanimatologu, bet arī pārējo nozaru ārstniecības personu algas. Jo, kā atzīst, Veselības ministrijas valsts sekretārs, ārstu algas tiešām Latvijā ir pārāk mazas par to nenovērtējamo darbu, ko veic ārsti. Bet, diemžēl situācija valstī ir tāda, kāda tā ir, līdz ar to šis ir labākais piedāvājums, ko Veselības ministrija ir gatava īstenot.

Tikšanās noslēgumā pašu anesteziologu vidū nebija vienprātības, vai piekrist Veselības ministrijas piedāvājumam, vai tomēr prasīt vēl lielāku algu. Vienprātības nebija arī jautājumā, vai uzsākt anesteziologu akciju un samazināt darba slodzi no 1.novembra, vai tomēr piekrist Veselības ministrijas piedāvājumam un atcelt akciju. Savu galīgo lēmumu Latvijas Anesteziologu un reanimatologu asociācija pieņems LARA pilnsapulcē.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes