Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Sarunas ar anesteziologiem tuvojas noslēgumam

28.10.2004
27.10.2004 - Veselības ministrija turpina dialogu ar anestezioloģijā strādājošajiem par viņu izvirzīto prasību izpildi, tuvojas noslēgumam. Šodien ministrijas pārstāvji tikās ar klīniskās slimnīcas "Gaiļezers" anesteziologiem-reanimatologiem un izteica viņiem iespējamos risinājuma variantus.

ziologiem-reanimatologiem un izteica viņiem iespējamos risinājuma variantus.

Ministrija ir izstrādājusi trīspusējas vienošanās variantu starp Latvijas Anesteziologu reanimatologu asociāciju, Veselības ministriju un Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūru (VOAVA). Vienošanās projekts paredz, ka ministrija un VOAVA atzīst asociācijas prasības daļā par anesteziologu un reanimatologu algas paaugstināšanas nepieciešamību, taču tas ir ilglaicīgs process, ko nav iespējams īstenot asociācijas izvirzītajos termiņos.

Vienošanās paredz, ka no šā gada 1.novembra ārstiem anesteziologiem reanimatologiem vidējā darba samaksa varētu pieaugt līdz Ls 400 pašreizējo Ls 290 vietā, māsām ? Ls 200 pašreizējo Ls 169 vietā un jaunākajam medicīniskajam personālam ? Ls 150 pašreizējo Ls 121 vietā. Finansējums šī soļa izpildei tiks rasts esošā veselības nozares budžeta ietvaros.

Vienošanās arī paredz, ka no 2005.gada janvāra anestezioloģijā strādājošo darba samaksa turpina pieaugt.

Veselības ministrija turpinās sarunas ar anestezioloģijā strādājošajiem.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes