Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Smēķēšanas ierobežošanas priekšlikumi izsauc vētrainas diskusijas Saeimas Veselības aizsardzības apakškomisijā

27.10.2004
26.10.2004 - Šodien Saeimas Veselības aizsardzības apakškomisijas sēdē turpināja izskatīt Veselības ministrijas (VM) un citu autoru iesniegtie grozījumi likumā "Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu", kas paredz noteikt stingrākus ierobežojumus smēķēšanai. Iesniegtie priekšlikumi izsauca asas diskusijas deputātu vidū, taču šī diskusija netika pabeigta, jo visi iesniegtie priekšlikumi netika izskatīti laika trūkuma dēļ, līdz ar to diskusijas turpināsies nākamajā sēdē.

diskusija netika pabeigta, jo visi iesniegtie priekšlikumi netika izskatīti laika trūkuma dēļ, līdz ar to diskusijas  turpināsies nākamajā sēdē.

Veselības ministrs Rinalds Muciņš ir gandarīts, ka šis jautājums par smēķēšanas ierobežošanu ir izraisījis tik lielu deputātu interese, jo šodien uz sēdi bija ieradušies vairāk deputāti nekā parasti. Bet vēl lielāku gandarījumu rada tas, ka šodien apakškomisija atbalstīja pāris Veselības ministrijas priekšlikumus, proti, aizliegt smēķēt dzīvojamo māju kāpņu telpās, kā arī kafejnīcās, restorānos un citās sabiedriskās ēdināšanas vietās, kur būs atļaut smēķēt tikai atsevišķās speciāli smēķēšanai ierādītās telpās.

Ļoti spraigas diskusijas izraisīja VM priekšlikums aizliegt smēķēt pie automašīnas stūres. Beigu beigās deputāti kopīgi ar Veselības ministrijas pārstāvjiem vienojās, ka šādu likuma normu varētu iestrādāt ar ceļu satiksmes drošību saistītajos normatīvajos aktos. 

Veselības ministrs atgādina, ka, neskatoties uz vētrainajām diskusijām, Veselības ministrija neatkāpsies no saviem priekšlikumiem un turpinās darbu pie dažādām smēķēšanas ierobežošanas aktivitātēm, kā arī nepieciešamības gadījumā pilnveidos savus iesniegtos priekšlikumus smēķēšanas ierobežošanai.

Kā jau iepriekš ziņoja Veselības ministrija, izstrādātie grozījumi ietver daudz stingrākus smēķēšanas ierobežojumus, īpaši publiskās vietās. Grozījumi likumā paredz, ka kafejnīcās, bāros, restorānos, diskotēkās, deju zālēs drīkstēs smēķēt tikai atsevišķi izveidotā telpā. Grozījumi likumā arī paredz pilnībā aizliegt smēķēt daudzdzīvokļu māju kāpņu telpās, transporta līdzekļu pieturas vietās, sporta un citu publisku pasākumu laikā, tai skaitā, arī stadionos un citās atklātās teritorijās rīkoto pasākumu laikā.

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes