Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Informācija par SARS situāciju 21.maijā

12.06.2003
Rīga, 22.05.2003 - Veselības ministrijas apkopotā informācija liecina, ka līdz 21.maijam Latvijā vai valstīs, kas robežojas ar Latviju, nav konstatēts neviens iedzīvotājs, kas būtu inficējies vai saslimis ar SARS.

av konstatēts neviens iedzīvotājs, kas būtu inficējies vai saslimis ar SARS.

Nozīmīga vieta, kas pastiprināti tiek kontrolēta ir robeža, īpaši lidosta, tādēļ, lai nepieļautu SARS izplatību Latvijā, uz robežas katru dienu tiek aptaujāti cilvēki, kuri ieradušies no infekcijas skartajām teritorijām.

Pagājušajā diennaktī no SARS skartajām teritorijām Latvijā nav ielidojis neviens ceļotājs.

Atgādinām, ka laikā no 4.aprīļa līdz 20 maijam lidostā ir aptaujāti 192 cilvēki, no kuriem nevienam nav bijuši SARS simptomi un arī nākamo desmit dienu laikā neviens no šiem cilvēkiem nav vērsies pēc medicīniskās palīdzības.

Papildinot agrāko Sabiedrības Veselības aģentūras (SVA) sniegto informāciju, Filipīnas ir izņemtas no teritoriju saraksta, kur pēdējā laikā reģistrēta vietēja SARS izplatība. Pēdējais varbūtējais gadījums tika reģistrēts 30.aprīlī.

Veselības ministrija un SVA atkārtoti iesaka iedzīvotājiem izvairīties no došanās uz infekcijas skartajiem reģioniem. Šie reģioni ir Singapūra un atsevišķas teritorijas Ķīnā ? Pekina, Guandunas province, Honkonga, Iekšējā Mongolija, Šansi un Taivānas province. Šajās teritorijās reģistrēts liels SARS inficēto skaits, tādēļ cilvēki, kuri izvēlas apmeklēt šīs vietas pakļauj sevi inficēšanās riskam. SVA aicina iedzīvotājus ievērot mediķu un epidemiologu ieteikumus, lai nepakļautu riskam savu un savu tuvinieku veselību.


Atgādinām, iedzīvotājiem, kas tomēr gatavojas doties uz infekcijas skartajiem reģioniem, lūdzam griezties pēc papildu informācijas SVA vai Infektoloģijas centrā.
SVA vai Infektoloģijas centrā ir iespējams iegūt visu nepieciešamo informāciju par SARS jebkuram Latvijas iedzīvotājam.

Sabiedrības Veselības aģentūrā pa telefons 7081549, meils prese@sva.lv, mājas lapa ir www.sva.lv

Latvijas Infektoloģijas centrā pa tālruni 7014500, e-pasts infectology@customers.telia.lv

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes