Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Informācija par SARS situāciju pagājušajā diennaktī

12.06.2003
Rīga, 21.05.2003 ? Veselības ministrija informē, ka šobrīd neviens SARS gadījums nav reģistrēts Latvijā vai valstī, kas robežojas ar Latviju.

, ka šobrīd neviens SARS gadījums nav reģistrēts Latvijā vai valstī, kas robežojas ar Latviju.

Lai nepieļautu SARS izplatību Latvijā, uz robežas katru dienu tiek aptaujāti cilvēki, kuri ieradušies no infekcijas skartajām teritorijām. Laikā no 4.aprīļa līdz 20 maijam lidostā ir aptaujāti 192 cilvēki, no kuriem nevienam nav bijuši SARS simptomi un arī nākamo desmit dienu laikā neviens no šiem cilvēkiem nav vērsies pēc medicīniskās palīdzības.

Balstoties uz Sabiedrības Veselības aģentūras (SVA) sniegto informāciju, pagājušajā diennaktī Pasaulē reģistrēti 116 varbūtēji SARS saslimšanas gadījumi - 70 gadījumi Taivānā, 40 Ķīnā, 4 Hongkongā un 1 ASV.
Tomēr jāņem vērā, ka visi šie gadījumi ir varbūtēji, apstiprināts pagaidām vēl nav neviens.
Pagaidām nav informācijas par iespējamo SARS gadījumu Somijā.


Veselības ministrija uzskata, ka iedzīvotājiem jābūt informētiem par notikumu virzību SARS sakarā, tādēļ turpmāk regulāri tiks sagatavota īsa, bet konkrēta informācija masu medijiem.

Veselības ministrija un SVA atkārtoti iesaka iedzīvotājiem izvairīties no došanās uz infekcijas skartajiem reģioniem. Šie reģioni ir Singapūra un atsevišķas teritorijas Ķīnā ? Pekina, Guandunas province, Honkonga, Iekšējā Mongolija, Šansi un Taivānas province. Šajās teritorijās reģistrēts liels SARS inficēto skaits, tādēļ cilvēki, kuri izvēlas apmeklēt šīs vietas pakļauj sevi inficēšanās riskam. SVA aicina iedzīvotājus ievērot mediķu un epidemiologu ieteikumus, lai nepakļautu riskam savu un savu tuvinieku veselību.


Atgādinām, iedzīvotājiem, kas tomēr gatavojas doties uz infekcijas skartajiem reģioniem, lūdzam griezties pēc papildu informācijas SVA vai Infektoloģijas centrā.
SVA vai Infektoloģijas centrā ir iespējams iegūt visu nepieciešamo informāciju par SARS jebkuram Latvijas iedzīvotājam.

Sabiedrības Veselības aģentūrā pa telefons 7081549, meils prese@sva.lv, mājas lapa ir www.sva.lv

Latvijas Infektoloģijas centrā pa tālruni 7014500, e-pasts infectology@customers.telia.lv

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes