Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes
Jūs atrodaties šeit: Aktualitātes > Preses relīzes

Circene apmeklē Ērgļu un Varakļānu slimnīcas

12.06.2003
Rīga, 16.05.2003 ? Šodien, Veselības ministre Ingrīda Circene darba vizītē apmeklē Ziemeļaustrumu slimokases teritorijā esošās Varakļānu un Ērgļu slimnīcas. Ingrīda Circene uzskata par nepieciešamu apzināt situāciju Latvijas reģionu slimnīcās, jo Veselības ministrija turpina strādāt pie slimnīcu teritoriālā plānojuma.

īcās, jo Veselības ministrija turpina strādāt pie slimnīcu teritoriālā plānojuma.

Ministrei paredzētas tikšanās ar Varakļānu un Ērgļu slimnīcu galvenajiem ārstiem, Varakļānu pilsētas un Ērgļu pagasts domes priekšsēdētājiem, kā arī speciālistiem veselības aprūpes jautājumos. Tikšanās laikā paredzēts runāt par Ērgļu un Varakļānu slimnīcu turpmāko attīstību.

Ērgļu slimnīcā 2002.gadā reģistrēti 1524 ārstētie slimnieki, slimnīcā ir 35 gultasvietas un gultas vidēji tiek noslogota par 87.7 procentiem. Savukārt Varakļānu slimnīcā 2002.gadā reģistrēti 1236 slimnieki, slimnīcā ir 36 gultasvietas un gulta vidēji noslogota par  85.2 procentiem. Tādēļ tiek plānots, ka Ērgļu un Varakļānu slimnīcas turpmāk pārprofilējamas par Dienas aprūpes centriem, Sociālās aprūpes centriem vai ilgtermiņa Aprūpes centriem Tas nepieciešams, lai  ekonomiskāk izlietotu veselības aprūpes līdzekļus.

Aktuāls ir jautājums par kvalitatīvas un pieejamas neatliekamā medicīniskā palīdzība nodrošināšanu valstī. Pašlaik  Madonas rajonā strādā 5 neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes, pa vienai Lubānā, Ērgļos un Varakļānos un divas Madonas slimnīcā. Madonas rajonā būtu nepieciešams papildus neatliekamās palīdzības punkta un 1 brigādes izveide. Plānots, ka šāds punkts varētu tikt izveidots Kārsnavā.

 

Pieteikties jaunumiem sadaļai:   Aktualitātes > Preses relīzes